Meble biurowe do domu

biurko komputer

W tym artykule przedstawimy kilka podpowiedzi dotyczących przygotowania miejsca pracy, wyboru odpowiedniego sprzętu oraz umeblowania biurowego, dostosowanego do naszych potrzeb. Opisaliśmy również proste triki które sprawią że praca przy meblach biurowych będzie zdecydowanie łatwiejsza, wygodniejsza. Sprawdź też proponowane umeblowanie do biura w Krakowie.


Jak przygotować odpowiednio miejsce pracy?

  • Biurko z komputerem

biurko z komputeremDo pracy przy biurku szczególnie ważne jest ustawienie monitora, oraz klawiatury. Monitor powinniśmy ustawić możliwie naprzeciwko pracownika, powyżej klawiatury. Ważną podpowiedzią jest górna krawędź ekranu – ustawiamy go tak, aby znajdowała się ona możliwie na wysokości wzroku.

Odległość od komputera przy meblach biurowych ma decydujące znaczenie. Tutaj również pojawiają się pewne podpowiedzi mające na celu poprawę komfortu pracy, oraz zadbanie o prawidłowe ustawienie go służy nam do ochrony wzroku. Zasada ustawienia monitora w pracy podpowiada jakoby odległość między wzrokiem pracownika siedzącego przy biurku wynosiła 1,5 do 2 krotności przekątnej monitora przy którym pracuje. Warto zadbać również o odpowiednie zabezpieczenie kabli od komputera przy biurku. Dostępne są na rynku odpowiednie urządzenia mające za zadanie spięcie kabli, dzięki czemu nie plątają się one, nie zwijają, a co za tym idzie nie przeszkadzają w pracy za biurkiem

  • Biurko dla dziecka

biurko dla dzieckaZ biurka korzystają nie tylko dorośli wykonujący pewne zawody. Również dzieci podczas swojej przygody ze szkołą oraz nauką korzystają z mebli  biurowych. Aby ułatwić im naukę oraz odrabianie lekcji warto przygotować im w domu prawidłowe miejsce pracy. Tutaj odpowiednie przygotowanie mebli biurowych nie jest już takie proste. Dzieci bardzo szybko rosną i o ile dla ucznia szkoły podstawowej biurko o wysokości 50cm wystarczy o tyle kilka lat później konieczna będzie jego zmiana na większy. Za tym idzie również zmiana krzesła. Warto przygotować w okolicy biurka miejsce na plecak – nieodłączny towarzysz w szkole (i nie tylko 😉 – zdecydowanie zapominamy, że jest to również poniekąd narzędzie pracy dziecka. Odpowiednie miejsce na plecak sprawi, że dziecko nie tylko będzie mieć więcej przestrzeni pod nogami (to właśnie pod blatem najczęściej lądują plecaki), ale również nauczy się zachowania porządku w okolicy biurka – zarówno na blacie jak też w kalendarzu. Bez przygotowania miejsca gdzie wygodnie i łatwo będzie sięgnąć po plecak, które jednocześnie nie będzie zawadzać ani pod biurkiem ani w innym miejscu pokoju dziecko pewnie nie będzie nauczone trzymania rzeczy na miejscach dla nich przeznaczonych.

Dzieci wyjątkowo często muszą sięgać do podręczników i książek, zgodnie z planem i w odpowiednim czasie, na którego planowanie pozwala odpowiednio dobrany do pokoju zegar ścienny. Kącik do nauki dla dziecka powinniśmy przygotować w taki sposób aby podczas nauki nie musiało ono przechodzić przez pokój po pomoce naukowe. Zasada ważnych rzeczy w jednym miejscu sprawdza się nie tylko w pracy, ale również przy nauce. Pamiętajmy że skracając drogę między półkami na książki a biurkiem zmniejszamy możliwości rozproszenia się uwagi dziecka. Kolejną ważną informacją jest zabezpieczenie blatu – dzieci w młodszych klasach szkół uczęszczają na zajęcia plastyczne. Na pewno bardzo chętnie będą odrabiać zadania domowe z tego przedmiotu, rozwijając swoją kreatywność. Zadbaj o odpowiednie podkładki które uniemożliwią zabrudzenie biurka podczas wykonywania zadań domowych przez dzieci.

Z czego wykonane są biurka?

Materiał wykorzystany do produkcji biurka zwykle zależy od jego ceny – najtańsze meble biurowe kraków to wykonane z laminowanej płyty biurowej blaty. Są mało odporne na zabrudzenia, oraz przetarcia i przedziurawienia. Uszkodzenie płyty w jednym miejscu uruchomi lawinę łańcuchową – od tego momentu blat biurka w miejscach uszkodzeń zacznie się coraz szybciej wykruszać. Również brzegi tanich mebli biurowych zdecydowanie szybciej odklejają się odsłaniając niezabezpieczone wnętrze blatu.

Kosztowniejsze wydatki to meble biurowe z płyt MDF lub drewna. Szczególnie dużą trwałością charakteryzuje się drewno z drzew liściastych.

Podziel się treściami z bloga: