3 sposobów na odświeżenie mebli

Oklejony mebel

Jeśli chcesz coś zmienić w swoim domu i przy tym nie chcesz wydawać zbyt dużo pieniędzy odmień swoje meble. Kilka drobnych zmian wprowadzi do Twojego wnętrza upragniony powiew świeżości. Wszystko bez problemu możesz zrobić sam.

Malowanie mebli

Jeśli znudziły Ci się Twoje stare drewniane meble i zastanawiasz się, co z nimi zrobić, ale nie chcesz wymieniać ich na nowe możesz po prostu przemalować je na inny kolor. Wystarczy, że oczyścisz mebel, który chciałbyś przemalować, nałożysz podkład z białej farby, zaczekasz aż wyschnie i pomalujesz przedmiot jeszcze raz na wybrany przez siebie kolor. Przemalowane na inny kolor meble całkowicie zmienią wystrój wnętrza. Jeśli chciałbyś nadać swojemu pokojowi nieco nowoczesności możesz zaszaleć i np. pomalować tylko nogi stołu. W przypadku foteli można wymienić tapicerkę na zupełnie inną.

Naklejki na meble

Oklejanie mebli sprawdzi się idealnie tam, gdzie chcemy ukryć drobne zniszczenia i niedoskonałości mebli. Naklejki świetnie będą wyglądać na komodzie bądź szafie – staną się jedną z głównych ozdób pomieszczenia. Nie musisz się martwić o dostępność i rozmiary oklein, producenci naklejek (https://www.homeprint.pl/naklejka-na-meble) oferują swoje produkty w różnych rozmiarach i kształtach, także wybór fotografii i grafik jest ogromny, ale można zrobić naklejki także z własnych zdjęć i projektów. Naklejki należy przykleić zgodnie z instrukcją producenta.

Nowe przeszklenia

Gdy komoda posiada zwykłe przeszklenia możesz w łatwy i tani sposób nadać im nowoczesny, ale zarazem elegancki charakter. Możesz udekorować całkowicie przezroczystą szybę, nałożyć na nią odpowiednią półprzezroczystą taśmę bądź farbę dającą efekt zamrożonego szkła. Pamiętaj jednak, że w przypadku mebli o starodawnym wyglądzie nie będzie to wyglądać zbyt dobrze.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*