Szafka RTV – jak wybrać odpowiednią?

Poszukiwania odpowiedniej szafki RTV nie muszą być trudne. Te wskazówki ułatwiają skonfigurowanie idealnego centrum rozrywki, tak abyś mógł usiąść, zrelaksować się i cieszyć seansem serialu na Netflixie – bez względu na to, na jakim ekranie jest odtwarzany!

Wielkość telewizora kluczem do wyboru odpowiedniej szafki RTV

Czy wiesz, że wielkość w calach telewizora nie odzwierciedla dokładnie, ile miejsca w rzeczywistości zajmuje? Dzieje się tak, ponieważ wymiary telewizora są brane z pomiarów przekątnych (zamiast poziomych). Jeśli, na przykład, zobaczysz telewizor reklamowany jako „50-calowy telewizor”, reklama faktycznie mówi, że ekran telewizora znajduje się 50 cali od lewego rogu do prawego górnego rogu. Cal w przeliczeniu na cm, to około 2,54. Czyli 50 calowy telewizor ma przekątną 127 centymetrów. W przypadku rozdzielczości 16:9 przybliżona szerokość telewizora to 112 cm.
Pamiętajmy zatem, aby wielkość szafki dobierać do szerokości telewizora, a nie do przekątnej ekranu.

Dobierając szafkę RTV warto kierować się zasadą szerokość telewizora + 30 cm z każdej strony. Dzięki temu telewizor nie wygląda zbyt masywnie i nie dominuje nad szafką.

Dobór odpowiedniej wysokości szafki

Ogólna zasada mówi, że środek ekranu powinien znajdować się na poziomie oczu lub tuż poniżej. Zapewnienie wygodnej pozycji telewizora wymaga prostej matematyki: zmierz odległość od podłogi do średniego zasięgu wzroku widzów w Twoim domu i odejmij połowę wysokości telewizora. Idealna wysokość Twojego stojaka na telewizor będzie mieścić się w granicach jednego lub dwóch cali różnicy.

Kolor szafki

Szafka RTV powinna również pasować do wnętrza w jakim się znajduje. Najszerszy wybór kolorystyki występuje w obrębie mebli stworzonych z płyt mdf, których okleiny mogą być gładkie, o wyglądzie drewna czy naśladujące beton.

Szeroki wybór nowoczesnych szafek dostępny jest pod adresem https://minio.com.pl/12-szafki-rtv

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*