Ościeżnice drzwiowe czyli o czym pamiętać?

Drzwi bez ościeżnic nie są wręcz możliwe do zamontowania – w końcu to właśnie ościeżnice do drzwi trzymają je w odpowiedniej pozycji pozwalając nam korzystać ze skrzydeł drzwiowych w komfortowy i przede wszystkim bezpieczny sposób. Aby jednak zapewnić te warunki, ościeżnice muszą być wykonane z wysokiej jakości tworzywa oraz być odpowiednio dopasowane pod kątem parametrów technicznych do samych drzwi jak i ścian. O czym warto więc pamiętać podczas ich wyboru?

Ościeżnice do drzwi – rodzaje

Rynek daje nam wiele możliwości dopasowania ościeżnic do naszych potrzeb. Znajdziemy więc ościeżnice stałe oraz regulowane, które w wielu przypadkach są jedyną opcją. Tym, na co koniecznie należy zwrócić uwagę jest oczywiście grubość ścian w naszym domu i to, czy są one względem siebie równe pod kątem grubości. Ościeżnice stałe cechują się stałą szerokością, przez co sprawdzą się na równych ścianach i w regularnym otworze drzwiowym. Dostępne również ościeżnice maskujące nie pozwolą nam na regulację swojej szerokości. Niemniej bez obaw! Na rynku znajdziemy całą masę ościeżnic regulowanych, które dają pełną swobodę regulacji ich szerokości. Doskonale sprawdzą się więc w mieszkaniach i pomieszczeniach, w których nie tylko ściany nie do końca są równe, ale także otwory nie mają standardowych wymiarów.

Ościeżnice bezprzylgowe, które musisz znać

Ościeżnice bezprzylgowe dedykowane są drzwiom bezfelcowym, czyli bezprzylgowym. Ze względu na swoją specyfikę cieszą się one coraz to większą popularnością, szczególnie we wnętrzach urządzonych w sposób minimalistyczny i nowoczesny. Dlaczego? Powód jest niezwykle prosty. Po zamknięciu drzwi, ościeżnice tworzą z nimi jednopłaszczyznową powierzchnię, przez co mamy spójny i elegancki wygląd naszego pomieszczenia. Sposób ten pozwala również optycznie powiększyć pomieszczenia!

Ościeżnice do drzwi wewnętrznych dostępne są na stronie producenta BKT-System pod adresem https://www.bkt-system.com.pl/oscieznice/.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*