Konsultacja laryngologiczna – prywatnie czy na NFZ?

Konsultacja laryngologiczna jest wymagana w momencie, kiedy zauważymy u siebie niepokojące objawy, takie jak przewlekła niedrożność nosa, bóle głowy czy ból gardła. Bardzo często do laryngologa skieruje nas również lekarz pierwszego kontaktu. Stajemy wtedy przed decyzją czy skorzystać z wizyty refundowanej przez NFZ czy iść do specjalisty prywatnie.

Konsultacja laryngologiczna – prywatnie

Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest to, że do specjalisty dostaniemy się w bardzo szybkim czasie. Możemy też swobodnie wybrać lekarza laryngologa, do którego chcemy się udać. Ważne jest również to, że decydując się na prywatną wizytę mamy możliwość wyboru terminu, który jest dla nas najbardziej dogodny. Minusem takiego rozwiązania jest to, że sami musimy za wizytę zapłacić. Zobacz więcej na stronie https://www.meaclinic.pl/laryngologia.

Wizyta u laryngologa na NFZ

W tym wypadku nie ponosimy kosztów wizyty. Najczęściej jednak na konsultację musimy bardzo długo czekać, co jest uciążliwe, a bardzo często również bardzo niebezpieczne. Mamy również ograniczoną możliwość wyboru terminu i godziny. Zdarza się, że lekarz na wizycie finansowanej przez NFZ może nam poświęcić znacznie mniej czasu niż na konsultacji laryngologicznej odbywającej się prywatnie. Niestety może się to wiązać z obniżoną jakością usługi medycznej.

Powody wizyty u laryngologa

Objawy, z którymi zgłaszają się pacjenci są bardzo różne. Najczęstszymi problemami są te z migdałkami czy krzywą przegrodą nosową. U laryngologa pojawia się też wiele osób, które borykają się z uciążliwym problemem chrapania. O sposobie leczenia pacjenta decyduje lekarz. Często wystarczy przyjmowanie leków (leczenie farmakologiczne). Czasami najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie zabiegu.

Zlecenie badań

Lekarz laryngolog bardzo często zleci pacjentowi wykonanie dodatkowych badań. Na ich podstawie będzie możliwe postawienie odpowiedniej diagnozy, a następnie wdrożenie najlepszego sposobu leczenia.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*