Alergia i biuro – jak radzić sobie w pracy

pomieszczenia biurowe

Uczulenia i alergia są bardzo częstą przypadłością wśród ludzi pracujących w biurach. Najczęściej reakcja alergiczna następuje poprzez kontakt organizmu z pyłkami drzew i kwiatów lub przez roztocza i kurz. Poza alergiami na żywność uczulenia wziewne są szczególnie dotkliwe, a osoby uczulone mają ograniczone możliwości wpływu na kontakt alergenów obecnych w powietrzu. Poza lekami antyhistaminowymi można poprawić jakość powietrza – poprzez oczyszczanie powietrza w biurach umożliwimy osobom z alergiami wziewnymi spokojną pracę.

Alergia w biurze – osamotniony problem?

W biurach spotykamy różnych ludzi, ich osobiste problemy często są pomijane przy urządzaniu biura. Pojedyncze przypadki alergii wziewnej często są pomijane przez zarządzających zespołem czy osób odpowiedzialnych za wyposażenie pomieszczeń i stanowisk biurowych.
Jednak biorąc pod uwagę coraz częstsze występowanie uczuleń wśród pracowników biurowych, oraz znaczący spadek wydajności pracy. Takie podejście do tematyki problemów z pracą, szczególnie cenionych i poszukiwanych specjalistów powoduje, że managerowie grup są bardziej skłonni do umieszczania w biurze urządzeń do wsparcia stanu zdrowia pracowników.

Czy można pomóc pracownikowi z alergią wziewną?

Istnieją na rynku specjalistyczne urządzenia do filtrowania powietrza – zarówno biura z otwartymi oknami jak też klimatyzowane są narażone na ciągłe dostawanie się do wnętrza biura alergenów z wentylacji. Osoby uczulone na pyłki kwiatowe czy roztocza odczuwają silną reakcję alergiczną w sezonie pylenia kwiatów i drzew, oraz w okresie zimowego ogrzewania kiedy szczególnie aktywne są roztocza.
Urządzenia do oczyszczania powietrza przeznaczone dla alergików można zakupić na potrzeby pracowników biura, zarówno tych którzy przy obecności alergenów w powietrzu odczuwają nudności i łzawienie, ale również czyste powietrze pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji płuc, oraz zmniejszenie zachorowań na przeziębienia wywołane rinowirusami, jak również pozostałymi drobnoustrojami.

Poniżej wideo o alergii wziewnej:

Poznaj przykładowe modele:

http://sklep.nawilzacze-venta.pl/12-urzadzenia

http://www.aero7.pl/oczyszczacze-powietrza

http://alergia-dom.pl/c/60/nawilzacze-powietrza-nawilzacze-oczyszczacze-jonizatory.html

 

 

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*