Jak nawilżacz powietrza może zwiększyć efektywność pracy?

Nawilżacz powietrza

Czasami zdarza się tak, że nawet jeśli bardzo lubimy naszą pracę, to o wiele lepiej wykonuje nam się ją poza biurem, ponieważ warunki klimatyczne sprawiają, że spada nasza efektywność. Niestety wiele zawodów nie umożliwia pracy zdalnej, dlatego też powinniśmy znać sposoby poprawienia klimatu w miejscu pracy i tym samym naszej efektywności. Z pozoru błahe rozwiązania, takie jak nawilżacze powietrza, mogą dać niesamowite efekty, dlatego warto wiedzieć, co wpływa na naszą produktywność i jak ją zwiększyć.

Nawilżacze powietrza rozwiązaniem na suche powietrze

Nawilżacz powietrzaO tym, jak ważna jest odpowiednia temperatura powietrza w biurze wiemy doskonale. W większości miejsc pracy zamontowane są klimatyzatory, które dbają o utrzymanie optymalnej temperatury powietrza: latem, w czasie upałów, zmniejszają temperaturę, zimą, zwiększają ją bardziej skutecznie niż grzejniki. Optymalna temperatura do pracy biurowej wynosi, w zależności od pory roku, między 18 a 24 stopniami Celsjusza i jedynie z pomocą klimatyzacji jesteśmy w stanie utrzymać ją na tym poziomie i regulować w zależności od potrzeb. Niestety klimatyzatory mają tendencję do wysuszania powietrza, które i bez nich jest często zbyt suche. Tymczasem wilgotność powietrza w pomieszczeniach również ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie, a co za tym idzie, znacząco wpływa na produktywność w pracy. Tak jak klimatyzacja jest najlepszym rozwiązaniem do utrzymywania odpowiedniej temperatury, tak nawilżacze powietrza są najlepszym sposobem na odpowiednie nawilżenie powietrza.

Jak sprawdzić wilgoć powietrza

Optymalna wilgoć powietrza mieści się w granicach 40-60%. Kiedy powietrze jest mocno przesuszone, w mig się zorientujemy, ponieważ wysuszą się nasze wargi i błony śluzowe, będziemy częściej kaszleć, a nasza skóra przesuszy się i może się zaczerwienić. Lepiej jednak nie doprowadzać powietrza i siebie do takiego stanu i na bieżąco kontrolować wilgoć, reagując od razu, gdy jej poziom spadnie poniżej normy (co w biurach bez rozwiązań nawilżających powietrze dzieje się nagminnie). Najprostszym sposobem kontrolowania wilgoci jest użycie higrometru, który często jest elementem stacji pogodowych.

Jak działają nawilżacze powietrza?

Efektywność pracy a nawilżacze powietrzaWybierając dobry nawilżacz powietrza od sprawdzonego producenta, możemy zapomnieć o problemie przesuszonego powietrza. Dobrym rozwiązaniem są nawilżacze i oczyszczacze powietrza Venta, które nie tylko nawilżają powietrze, ale również oczyszczają je z wszechobecnego kurzu i zanieczyszczeń. Dzięki przemyślanej konstrukcji, nawilżacze te pracują w sposób ekonomiczny – nawilżają powietrze, kiedy jego wilgoć jest poniżej optymalnego poziomu, nie ma jednak ryzyka przewilżenia powietrza: kiedy poziom wilgoci jest odpowiedni, nawilżacze przestają nawilżać powietrze i jedynie je oczyszczają. To ważne, ponieważ przekroczenie normy dla wilgoci powietrza nie jest dobre, gdyż tworzą się wówczas warunki idealne dla rozwoju grzybów i pleśni. Nawilżacze powietrza Venta to nawilżacze ewaporacyjne. W ich konstrukcji istotną rolę odgrywają pokryte warstwą wody walce, przez które przechodzi powietrze, będąc nawilżane i oczyszczane. Co istotne, w przeciwieństwie do innych podobnych urządzeń, do nawilżaczy firmy Venta nie potrzebujemy stosować filtrów wymiennych – filtrem tych sprzętów jest woda, którą wystarczy wymieniać co około 2 tygodnie. To, w połączeniu z ekonomiczną pracą, sprawia, że nawilżacze i oczyszczacze powietrza Venta należą do jednych z najbardziej opłacalnych urządzeń tego typu na rynku. Zastosowanie ich w biurze będzie dobrą inwestycją, która na pewno przyczyni się do poprawienia wydajności oraz samopoczucia pracowników.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*