Jak wybrać pościel dla dziecka?

materac dla dziecka jak kupic

Wybór odpowiedniej pościeli może stanowić dla rodziców nie lada problem. Na rynku jest dostępny szereg różnych możliwości, ale co wybrać? Kupując należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wielkość, rozmiar, wypełnienie, czy inne dodatkowe, ale i potrzebne akcesoria.

Co kupić najpierw?

Po pierwsze pościel należy dobrać do wieku i wzrostu dziecka. Dla niemowlaka jednak najodpowiedniejszy na początek jest rożek, później becik, a dalej śpiworek. Poduszka i koc to rozwiązanie dla już nieco starszych dzieci. Oprócz tego warto zainwestować we wkładki do wózka, czy ochraniacze do łóżeczka, aby zagwarantować dziecku bezpieczeństwo i komfort.

Materiał pościeli dla dziecka

Ważne jest, aby pościel dziecka, była wykonana z naturalnych materiałów. Dzieci w okresie rozwoju są bardzo wrażliwe na czynniki zewnętrzne, dlatego należy zwracać szczególną uwagę na wybór tkaniny. Ich pościel musi być wykonana z delikatnego, przyjemnego w dotyku ale również mocnego materiału. Dobrym rozwiązaniem jest tutaj flanela, satyna oraz kora.

Pościel z satyny bawełnianej dla dzieci znajdziecie na stronie https://poscieldlarodziny.pl/posciel-licencyjna

Właściwe wypełnienie

Kolejnym ważnym elementem jest wybór odpowiedniej pościeli jest jej wypełnienie oraz grubość. Jeżeli zostanie źle wybrana, dziecko może w niej zmarznąć lub zgrzać. Mamy tu do wyboru pierze, które jest dosyć ciepłe, ale ciężkie lub puch który również zapewnia ciepło oraz stanowi warstwę termoizolacyjną i jest lżejszy. Ważne jest aby niezależnie od temperatury pościel była wykonana z oddychającego materiału, aby dziecko się nie spociło.

Alergia

Trzeba pamiętać, że maluch może być na coś uczulony, dlatego warto wybierać pościel bez pierza, ponieważ w nim gromadzą się roztocza, które mogą wywołać niechciane reakcje. Dla małych alergików bez problemu można znaleźć bezpieczniejszy syntetyczny odpowiednik.

Środki ostrożności

Należy zwracać szczególną uwagę, aby kupiona pościel nie posiadała zamków o które dziecko może się zranić lub guzików które może połknąć. W takim razie jaką wybrać? Najbezpieczniejszym sposobem jest tu wybór chowanego zamka. Jeżeli już znajdziemy odpowiedni zestaw można zwrócić uwagę, czy posiada certyfikat Oeko-Tex.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*