Ocieplenie poddasza i dachu

Zastosowanie pianki termoizolacyjnej na poddaszu

Ocieplenie poddasza i dachu to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które chcą obniżyć rachunki za ogrzewanie swojego domu. Według najnowszych statystyk przez poddasze z domu może uciekać nawet 25% energii, dlatego też warto zainwestować w odpowiednie materiały jak np. pianka termoizolacyjna, dzięki którym współczynnik ten będzie można zniwelować do minimum, a także żeby potencjalna naprawa ocieplenia poddasza przebiegała w sposób sprawny. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które w najbliższym czasie planują docieplić granulatem własne poddasze, ale nie mają pojęcia, jak za to zadanie się odpowiednio zabrać.

Budowa i naprawa ocieplenia poddasza

Ocieplanie, a także naprawa ocieplenia poddasza domu jednorodzinnego nie wymagają zazwyczaj pozwolenia na budowę. Warto jednak wspomnieć o tym, że wszystko zależy od tego, czy zamierzamy przeprowadzić jakieś dodatkowe zmiany na dachu albo poddaszu. Jeżeli nasze prace nie będą miały żadnego wpływu na kształt dachu, wysokości i kąt nachylenia połaci dachowych, to nie trzeba ubiegać się o pozwolenie na budowę. Należy również zwrócić uwagę na to, czy w wyniku przeprowadzonych czynności nie nastąpiło obniżenie okapu. Adaptacja i ocieplenie poddasza użytkowego bardzo często zwiększa powierzchnię budynku.

Przepisy prawne

Osoby, które chcą wykonać docieplenie granulatem wełny lub przy użyciu pianki termoizolacyjnej zgodnie z przepisami, powinny zgłosić ten fakt do urzędu miasta oraz gminy. Dzięki temu możliwe będzie prawidłowe wyliczenie podatku od nieruchomości, który będzie odpowiedni do rzeczywistej powierzchni użytkowej. Osoby, które planują docieplić granulatem swój dach powinny w pierwszej kolejności poważnie zastanowić się nad tym, jakie docieplenie granulatu wybrać. Podobnie jest z osobami, które zdecydują się na wybranie pianki termoizolacyjnej – więcej o tej metodzie można przeczytać na https://www.prodartech.pl/pianka-poliuretanowa/.

Jakie są rodzaje ocieplenia?

W dzisiejszych czasach do wyboru jest ocieplenie międzykrokwiowe i ocieplenie nakrokwiowe. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, dlatego też warto dokładnie je poznać, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać właściwego wyboru. Jeszcze kilka lat temu w Polsce praktycznie wszystkie strome dachy ocieplane były metodą międzykrokwiową. W dzisiejszych czasach coraz większą popularność zdobywa jednak technologia nakrokwiowa.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*