Regały magazynowe Amazona

Firma Amazon znana jest z dokładności w logistyce. Jej magazyny z jednej strony są ogromnymi halami które potrafią pomieścić miliony produktów, z drugiej strony jej działanie jest w pełni zautomatyzowane, dzięki czemu dokładnie wiadomo gdzie jaki przedmiot się znajduje.

Tak zorganizowana praca umożliwia nowatorskie podejście do magazynowania produktów.

Stara szkoła magazynierska stawiała na biurokrację i podział. Każdy przedmiot który miał zostać zmagazynowany został zewidencjonowany i trafiał na odpowiednią półkę na regale magazynowym.

Dzięki współczesnej komputeryzacji a przede wszystkim stosowaniu czytnika laserowego kodów kreskowych nie jest konieczne tracenie czasu i miejsca magazynowego na sortowanie produktów.

Właśnie z takiego założenia wyszła firma Amazon projektując swoje magazyny logistyczne. Regały magazynowe Rzeszów oddziału firmy przystosowane są do tego, aby podczas ich załadunku towarem nie tracić czasu na dotarcie do odpowiedniego miejsca wydzielonego dla konkretnej kategorii produkty. Towar od dostawcy z rozładunku trafia na regały magazynowe które po prostu odpowiadają rozmiarom produktu i aktualnie są wolne. Miejsce składowania na regale magazynowym we Wrocławskim oddziale firmy zostaje zeskanowane i skojarzone z produktem, który magazynier na nim kładzie. Cała procedura odbywa się za pomocą skanera i zostaje zapisana w systemie ewidencyjnym regałów magazynowych Wrocław.

 

 

Zobacz też inne wpisy w tej tematyce

Podziel się treściami z bloga: