Jak wyposażyć szatnię pracowniczą?

szafki ubraniowe

Szatnia przeznaczona dla pracowników to miejsce, w którym osoby upoważnione mogą się przebierać, ale nie tylko. Szafy znajdujące się w pomieszczeniu mają także swoje zastosowanie jako forma schowka na prywatne rzeczy. Jest to miejsce, które wymaga szczególnej ochrony. Dokumenty, portfel, a nawet urządzenia mobilne to podstawowe rzeczy jakie możemy schować do szafki. Co więcej, są to wartościowe przedmiot, które wymagają odpowiedniego miejsca do przechowywania. Przykładem są oczywiście szafki ubraniowe spełniające wszelkie wymogi BHP.

szafka na ubraniaW zgodzie z przepisami

Pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikom dodatkowe pomieszczenie w formie szatni, jeżeli charakter pracy tego to wymaga. To znaczy, jeżeli pracownicy noszą dodatkowe uniformy. Normy określające wyposażenie szatni znajdziemy w przepisach BHP. Właściciel obiektu jest zobligowany do zapewnienia pracownikom miejsca do przechowywania własnych ubrań jak i roboczych. Szatnia wchodzi w skład pomieszczeń higieniczno-sanitarnych, dlatego też to oddzielne miejsce powinno znajdować się wewnątrz budynku, w którym wykonywana jest praca. Wymagany jest również dostęp do światła dziennego.

Wyposażenie szatni pracowniczej – szafki ubraniowe

Szafy ubraniowe powinny być wykonane z takich materiałów jak blacha metalowa. Wedle wymogów BHP wewnątrz szafy powinny znajdować się takie elementy jak: drążek, półka, przegroda dzieląca oraz wieszaki. To podstawowe składowe dla wyposażenia szatni. Na co jednak powinniśmy zwracać uwagę przy zakupie? Cena z pewnością jest miernikiem, jednak niekoniecznie musi ona decydować o naszym wyborze. Pamiętajmy, że to elementy, które są sprawdzane następnie przez osoby odpowiedzialne za BHP, także oszczędności nie wchodzą tutaj w grę. Szafki ubraniowe nie należą do drogich elementów wyposażenia, dlatego też nie musimy martwić się o wygórowane koszty. Warto jest zaopatrzyć pomieszczenie w dodatkowe szafy na ubrania, ponieważ nigdy nie wiadomo czy liczba pracowników nie ulegnie znacznemu powiększeniu. Jest to zabezpieczenie w przypadku, gdy pragniemy zwiększyć produktywność miejsca pracy, a takie zabiegi zdarzają się stosunkowo często. Więcej informacji o szafkach ubraniowych znajdziemy na stronie sklepu https://metline.com.pl/sklep/?szafy-ubraniowe,37, który specjalizuje się w tworzeniu różnych koncepcji szafek do takich pomieszczeń jak szatnie dla pracowników, a także i uczniów. Innowacyjne schowki na ubrania, a także prywatne rzeczy z pewnością okażą się trafnym wyborem. Zastosowana również dodatkowe formy zabezpieczeń w przypadku prób włamaniowych.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*