Metal coraz częściej obecny w aranżowaniu przestrzeni

Coraz częściej spotykamy się z aranżacjami pomieszczeń biurowych, które garściami czerpią z nowoczesnych rozwiązań metalurgicznych i odważnie łączą ze sobą nietuzinkowo ukształtowane formy wykonane z plastiku i elementów sztucznych (aczkolwiek dających się znakomicie formować) dodatkowo umożliwiają podniesienie prestiży pomieszczenia przez zmieszanie z szlachetnym materiałem jakim jest metal. Metalowe meble Rzeszów coraz częściej pojawiają się w biurach robiąc niemałe zamieszanie.

Najważniejsze to zrobić meblem wrażenie

Projektanci form i przestrzeni takich jak pomieszczenia biurowe coraz częściej dostają od swoich przełożonych wolną rękę. Wielu absolwentów szkół artystycznych wykorzystuje ten moment do odpowiedniego zaprezentowania swoich starych projektów z czasów studenckich, które odłożone niegdyś do szuflady mają szansę zobaczyć po raz kolejny światło dzienne.

Projekty mebli metalowych zwykle wiążą się z bliską współpracą pomiędzy projektantem, oraz metalurgiem. Dzieje się to na etapie projektowania, na długo przed powstaniem pierwszego prototypu mebla z metalu. Gdy projekt dochodzi już do tak decydującej fazy jaką jest prototyp zaangażowany zostaje w niego również rzemieślnik – w przypadku łączenia form nowoczesnych mebli – wyprodukowanie odpowiedniego prototypu z dokładnością wymaganą do prawidłowego złożenia wymaga konsultacji i udziału w tworzeniu ostatecznego kształtu formy mebli metalowych.

Meble metalowe w Rzeszowie

Duże tradycje w wykonywaniu odpowiednich form mają studenci i absolwenci Politechniki Rzeszowskiej oraz wydziału projektowania produkcyjnego lokalnych szkół artystycznych. Meble metalowe Rzeszowskich studentów udało się nie raz pokazać na profesjonalnych targach meblowych, które jak wiemy zwykle są bardzo zamknięte dla osób spoza branży (dla wystawiania produktów, inaczej dla widzów). Pokazanie szerokiej publiczności projektów mebli metalowych Rzeszów łączących w sobie jednocześnie formy poliuretanowe, jak też elementy metalowe robi spore wrażenie na producentów masowego sprzętu. Odpowiedni, niemal art-deco sposób dobrania detali i ich wykonania przyprowadza na myśl jedne z najbogatszych dla wzornictwa przemysłowego czasów sprzed II wojny światowej.

Podziel się treściami z bloga:
About the author

Magdalena Górecka

Madzia zajmuje się nie tylko tematyką wyposażenie wnętrz w nietypowe elementy, ale też opracowuje teksty dotyczące wyposażenia pomieszczeń w elementy nie związane z pracą czy magazynowaniem. W wolnych chwilach pływa.