Jak wybierać kwatery pracownicze?

kwatery pracownicze szczecin

Jeżeli wysyłasz swoich pracowników do pracy z dala od siedziby firmy i ich miejsca zamieszkania, musisz zadbać o to, by mieli gdzie mieszkać. W takiej sytuacji przepisy są jasne – to do pracodawcy należy zadbanie o kwatery pracownicze. Szczecin jest miejscowością, do której często przybywają w delegacjach pracownicy, jednak miasto jest świetnie przygotowane do ich przyjęcia. Na co zwracać uwagę w poszukiwaniach zakwaterowania dla swoich pracowników?

pracownicy

Kwatera blisko miejsca pracy

To dość istotna kwestia. Oczywiście kwater pracowniczych szukamy dla pracowników wtedy, gdy nie ma właściwie żadnej możliwości, by po skończonym dniu pracy mogli oni wrócić do swoich domów, efektywnie wypocząć i następnego dnia powrócić do pracy. Powinniśmy jednak, szukając kwater, wziąć pod uwagę również to, by pracownicy mieli do nich możliwie jak najbliżej z miejsca pracy. Jeśli każdego dnia będą poświęcali godzinę na dojazd w jedną stronę, z pewnością będzie to dla nich męczące i frustrujące, tym bardziej jeśli potrwa to kilka miesięcy. Zatem lokalizacja i ewentualnie dawane przez nią możliwości transportowe to pierwsza rzecz, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, szukając kwater pracowniczych dla naszych pracowników.

kwatery pracownicze szczecin

Kwatera dostosowana do pracowników

Drugą kwestią, której również nie powinniśmy bagatelizować, jest wybranie takich kwater pracowniczych, które będą zapewniały mieszkającym w nich pracownikom pełen komfort. Co to dokładnie oznacza? Przede wszystkim każdy pracownik powinien mieć tam swoje miejsce, gdzie mógłby trzymać swoje prywatne rzeczy, ale przede wszystkim – wypocząć po dniu pracy. Nie powinno się zatem w ramach oszczędności w jednej kwaterze umieszczać jak największej liczby pracowników, ponieważ taki tłok będzie tylko frustrował, a na pewno nie pozwoli efektywnie wypocząć pomiędzy kolejnymi dniami pracy.

Oczywiście powinniśmy też brać pod uwagę rodzaj pracy naszych pracowników. Jeśli pracują oni z komputerem i w trakcie delegacji będą pracować również w miejscu zakwaterowania, jest oczywiste, że powinni mieć tam ku temu warunki, a więc przede wszystkim biurko lub stół i krzesła.

Warto też pamiętać o tym, że kwatera pracownicza powinna być wyposażona we wszystko, co umożliwia normalne, codzienne funkcjonowanie – pralka, lodówka oraz podstawowe wyposażenie kuchni umożliwiające gotowanie to podstawa. Zamiast na siłę szukać oszczędności, lepiej zastanowić się, czego samemu by się oczekiwało po kwaterze pracowniczej bądź porozmawiać z pracownikami na ten temat.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*