Jak wybrać dobrą restaurację nad morzem?

Wybór dobrej restauracji nad morzem nie jest prostym zadaniem, gdy nie mamy sprawdzonego przez nas lub znajomych miejsca. A jest to ważna sprawa, w końcu wielu z nas udany urlop kojarzy się z odpoczynkiem, leniuchowaniem oraz… dobrym jedzeniem. Jak wybrać dobrą restaurację nad morzem? Dowiesz się tego z naszego najnowszego tekstu.

Wybierając restaurację nad morzem, często kierujemy się odległością od morza i pięknym widokiem, a nie jedzeniem. Nie każda restauracja z widokiem na morze gwarantuje nam dobrą kuchnię, więc na co zwrócić uwagę?

Sezonowość

Część nadmorskich restauracji działa tylko 3-4 miesiące w trakcie roku, więc nie jest zaskoczeniem to, że chcą jak najwięcej zarobić w tym okresie. Wiele smażalni ryb działa w tej sposób i część z nich rzeczywiście serwuje świeżą rybę, inne, niestety, serwują mrożone jedzenie. I mrożą praktycznie wszystko, nie tylko ryby, ale też kotlety schabowe, filety z kurczaka, a nawet ciasta. Niestety, sezonowość restauracji ma swoje wady. Przede wszystkim część restauratorów nie przejmuje się jakością dania. Wiedzą, że chętnych jest sporo, dlatego podają im dania z kiepskiej jakości składników przy zawyżonych cenach. W końcu sezonowi restauratorzy nie muszą przejmować się tym, że klient do nich nie wróci. Dlatego też dobrą opcją jest wybór restauracji, która działa cały rok lub jedzenie posiłków w pensjonacie lub hotelu, w którym się zatrzymaliśmy.

Regionalna i krótka karta

Niepokojącym sygnałem powinno być dla nas menu, które składa się z kilkudziesięciu dań. Część restauratorów, by sprostać oczekiwania wszystkich potencjalnych gości, tworzy kartę, która łączy dania z kilku kuchni. Z jednej strony możemy zjeść polskiego schabowego, z drugiej włoską pizzę lub amerykańskiego hamburgera. Takie pomieszanie z poplątaniem nie jest dobrą oznaką. Spora ilość dań w karcie oznacza, że część z nich jest przygotowywana i zamrażana.

Dlatego też lepiej wybierać restaurację, której karta nie jest zbyt obszerna. To daje nam większą szansę na to, że wszystkie dania będą przygotowywane na miejscu, a menu będzie składało się z dań, które powstają z sezonowych produktów.

Interesuje Cię nocleg w Ustroniu Morskim? Sprawdź http://kaszubianka.net/noclegi-ustronie-morskie/ i poznaj sprawdzone miejsce!

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*