Czym jest kurs pilarza?

Kurs pilarza to coraz popularniejsze szkolenie zawodowe, dzięki któremu możemy zdobyć nie tylko wiedzę i praktyczne umiejętności, ale również odpowiednie uprawnienia. Warto pamiętać, że obecnie wymagania pracodawców są coraz większe, natomiast dynamiczny rynek pracy zmusza osoby poszukujące zatrudnienia do ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji. W poniższym artykule podpowiadamy, czym jest kurs pilarza, gdzie warto go zrobić i kto powinien się nim zainteresować. 

Kurs pilarza – podstawowe informacje

Kurs pilarza to kursy zawodowy pozwalający zdobyć uprawnienia na kosy spalinowe. Warto mieć na uwadze, iż są to elektronarzędzia konieczne między innymi w pracy leśnika, ogrodnika czy stolarza. Znalezienie zatrudnienia w którejś z tych branży to szansa na naprawdę przyzwoite zarobki, dlatego coraz więcej osób postanawia zapisać się właśnie na kurs pilarza. Dzięki niemu możemy wykonywać wszelkie prace związane z wycinką, a także obalaniem drzew.

Wymagania dla kandydatów

Kto może zapisać się na kurs pilarza? Wystarczy spełnić jedynie kilka podstawowych wymagań. Przede wszystkim trzeba być osobą pełnoletnią oraz posiadać przynajmniej podstawowe wykształcenie. Dodatkowo istotną kwestią jest posiadanie odpowiedniego zaświadczenia lekarskiego o braku przeciw wskazań do wykonywania przyszłej pracy.

Jak wygląda kurs pilarza?

Kurs pilarza (podobnie jak inny kurs obsługi elektronarzędzi) podzielony jest na dwie części. Jest to niezbędne do tego, aby słuchacze w przystępny sposób mogli opanować najważniejsze wiadomości, a także sprawnie i bezpiecznie posługiwać się narzędziem. To również duże ułatwienie, jeżeli chodzi o późniejsze przygotowanie się do egzaminu.

Kurs pilarza został podzielony na część teoretyczną oraz praktyczną. Pierwsza z nich obejmuje najważniejsze zagadnienia związane między innymi z bezpieczeństwem i higieną pracy, a także technikami ścinania i obalania drzew, czy technikami przerzynki. Zdobycie tych wiadomości jest niezbędne, aby przejść do zajęć praktycznych, których celem jest nauczenie się sprawnej i bezpiecznej obsługi kosy spalinowej.

Odpowiednie połącznie teorii oraz praktyki jest niezwykle istotne, aby w przyszłości móc wykonywać wszystkie obowiązki zawodowe w sposób efektowny, ale także bezpieczny dla siebie i innych. Warto zatem postawić na kurs pilarza, jeśli zależy nam na wysokim komforcie pracy.

Gdzie zapisać się na kurs pilarza?

Każdy, kto planuje zapisać się na kurs pilarza, powinien postawić na nowoczesny ośrodek szkolenia zawodowego. Zajęcia powinny być prowadzone przez doświadczonych instruktorów, którzy w przystępny sposób mogą przekazać wszystkie niezbędne informacje, a także nauczą bezpieczniej obsługi kosy spalinowej.

Kurs pilarza (bardzo często określany również jako kurs drwala) cieszy się sporą popularnością w wielu miastach na Śląsku. To właśnie tam warto jest zainteresować się ofertą Ośrodka Szkolenia Zawodowego ALFA. Znajduje się tam prowadzony przez specjalistów kurs pilarza, ale również wiele innych bardzo atrakcyjnych i przyszłościowych kursów zawodowych: https://kursyalfa.pl/operator-pil-kos-elektronarzedzi/

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*