Gładka cera przez lata, czyli o redukcji zmarszczek

Z biegiem czasu skóra na naszych twarzach traci swoją elastyczność, pojawiają się pierwsze zmarszczki, a my zastanawiamy się jak do tego doszło? Zmarszczki pojawiają się z wiekiem na skutek zmniejszenia kwasu hialuronowego, kolagenu oraz elastyny w naszych organizmach. Niemały wpływ mają również towarzyszące nam nałogi, zła dieta a także… nie stosowanie kremów z filtrem. Na szczęście wszystkiemu można zaradzić!

Dla kogo dedykowany jest zabieg redukcji zmarszczek?

Redukcja zmarszczek to zabieg dedykowany niemal każdemu. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą odwiedzić gabinet w celu poprawienia swojej urody. Warto jednak pamiętać o tym, że jest to zabieg, który wiąże się z pewnymi przeciwwskazaniami. Redukcja zmarszczek nie zostanie wykonana jeśli na naszej twarzy pojawiło się uszkodzenie naskórka lub stan zapalni. Również kobiety w ciąży oraz karmiące piersią nie mogą skorzystać z tego rodzaju zabiegu. Choroby autoimmunologiczne oraz choroby nowotworowe także mogą być powodem do odmówienia przez lekarza wykonania zabiegu. Osoby z aktywnymi alergiami, skłonnościami do powstawania blizn przerostowych oraz nadwrażliwością na kwas także powinny wstrzymać się od wykonania redukcji zmarszczek.

Redukcja zmarszczek – kiedy warto odwiedzić gabinet?

Zastanawiasz się kiedy warto odwiedzić gabinet? Redukcja zmarszczek będzie doskonałym wyborem wtedy, gdy sami zdecydujemy, że chcemy nieco poprawić swój wygląd. Pamiętajmy jednak, że do wykonania zabiegu musimy się zakwalifikować. Nie warto więc ukrywać przed lekarzem swoich chorób, dolegliwości czy przypadłości. Zabieg, jakim jest redukcja zmarszczek ma na celu poprawę naszego wyglądu i samopoczucia, więc nie może być od powodem większych komplikacji związanych z naszymi chorobami. Odpowiedzialność to podstawa i o tym należy pamiętać.

O zabiegu redukcji zmarszczek przeczytasz na stronie https://www.meaclinic.pl/zabiegi/usuwanie-zmarszczek-warszawa/.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*