Oświetlenie LED dla biura

oświetlenie sufitowe led

W dzisiejszych aranżacjach wnętrz coraz większe znaczenie zyskuje oświetlenie. Do niedawna światło w pomieszczeniach biurowych miało proste zadanie oświetlać dostatecznie pokoje, korytarze czy magazyny.

Niewielu zastanawiało się nad barwą światła, konsekwencją w postaci odwzorowania barw widzianych przez człowieka, czy przyjaznością światła dla oczu i w końcu energooszczędnością. Ilość dostępnych produktów była stosunkowo ograniczona. teraz w dobie źródeł światła LED coraz większe znaczenia ma energooszczędność, odbiór światła przez pracowników, jego barwa i w końcu rodzaj oprawy LED i wiążący się z nimi wystrój wnętrz czy aranżacja oświetleniowa. Obecnie rodzaj stosowanego światła jest poważnie rozważany przez właścicieli i najemców powierzchni biurowych. Projekt oświetlenia ledowego jest także ważnym elementem branym pod uwagę przy budowie i wykańczaniu biurowców przez deweloperów i inwestorów. Wiąże się to z planowaniem wyższej energooszczędności nowych budynków biurowych i ich przyjazności dla człowieka, który spędza w pracy dużą część dnia. Wskazane zatem zostaną podstawowe źródła światła LED stosowane w pomieszczeniach biurowych.

Korzyści ze stosowania światła LED w biurze

Poza oczywistymi korzyściami płynącymi ze zużycia dużo mniejszej ilości energii elektrycznej, stosowanie oświetlenia LED posiada także inne korzyści. Należy wykazać, że barwa światła jaką można uzyskać jest zazwyczaj bliższa neutralnej, białej. Dzięki temu przebywanie w pomieszczeniu wiele godzin nie powoduje zmęczenia oczu, które jest charakterystyczne dla innych, tradycyjnych źródeł światła. Światło LED można stosować wszędzie tam gdzie obsługuje się maszyny powodujące ruch elementów jako, że nie występuje przy oświetleniu ledowym efekt stroboskopowy. Zwiększa to tym samym bezpieczeństwo przy obsłudze maszyn i urządzeń. Wiele rozwiązań dotyczących oświetlenia LED w biurze można znaleźć w internecie. Dość popularnym i rozwiązaniem i bardzo często stosowanym w pomieszczeniach biurowych są diody led rgb. Przeważnie znajdują one zastosowanie jako element oświetleniowy półek, diody led rgb stosowane są również jako oświetlenie dekoracyjne sufitów i ścian. Duży wybór oświetlenia ledowego w tym diody rgb dostępne w ofercie sklepu: https://elty.pl/pl/c/Diody-LED/168

Świetlówki LED

Świetlówki to bardzo charakterystyczne źródła światła dla biurowców, szpitali, szkół, przychodni lekarskich i wielu innych obiektów. Bardzo mocno się rozpowszechniły w obiektach użyteczności publicznej i instytucjach. Niestety jakość światła, które generują nie należą dla najprzyjemniejszych co powoduje zmęczenie. Wymagają częstych wymian, powodują uciążliwe migotania światła a także potrzebują więcej czasu aby się rozświetlić w pełni. Idealnie dla potrzeb biur sprawdzą się świetlówki LED, które większości są dostosowane do tradycyjnych opraw świetlówkowych i można pozbyć się wszelkich niedogodności związanych z eksploatacją i używaniem oświetlenia w swoim biurze.

Oświetlenie schodowe LED

W biurach, w których znajdują się schody, klatki schodowe, korytarze, przejścia między pomieszczeniami stanowią potencjalnie dobre miejsce do zastosowania opraw schodowych, które oświetlą ciągi komunikacyjne w firmie i nadadzą wspaniałych, eleganckich efektów świetlnych. Nie jest to bardzo popularne rozwiązanie w biurach jednak tam, gdzie należy stworzyć dobre wrażenie na klientach czy osobach odwiedzających biuro warto pomysł wprowadzić w życie.

Panele LED

Panele ledowe to bardzo eleganckie oprawy oświetleniowe, które zadowolą wszystkich tych, którzy nie specjalnie przepadają za tradycyjnymi oprawami świetlówkowymi. Panele są bardziej estetyczne i w zależności od oprawy można jest zabudować w sufit podwieszany, wpuścić lub zamontować tradycyjnie na suficie. Mają różne kształty i rozmiary. Tworzą płaski panel generujący równomiernie światło na swej powierzchni. Poza oprawami świetlówkowymi stanowią podstawę ledowego oświetlenia sufitowego.

panele led w biurze

Kinkiety LED

Ten rodzaj światła sprawdzi się bardzo dobrze w nowoczesnych biurach o ciekawej architekturze. Dzięki oprawom ruchomym, możemy zdecydować, które przestrzenie otrzymają więcej światła. Tego typu rozwiązania stosuje się głównie w małych i nietypowych biurach o ciekawych aranżacjach i niebanalnym wystroju.

Wybór odpowiednich opraw LED jest duży i to od naszej pomysłowości będzie zależało w jaki sposób będziemy oświetlać pomieszczenia biurowe. Na pewno światło, w którym pracujemy na co dzień ma duży wpływ na samopoczucie w pracy. Barwa neutralna jest zbliżona do tej generowanej przez słońce w przeciwieństwie do wielu innych źródeł światła, a w przypadku LEDów istnieje wybór jego barwy i temperatury tak by dostosować je do potrzeb pracowników czy charakteru pracy oraz samego wystroju wnętrz biurowych.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*