Odmień swoje mieszkanie na wiosnę!

Drewniane okno z książkami na parapecie

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Wraz z tą porą roku nabieramy wraz z naturą nowej energii. Sprawia to, że zabieramy się za porządki w domu oraz naszej garderobie. Często również pojawia się chęć, aby odrobinę odświeżyć swoje mieszkanie. Jak zrobić to niewielki kosztem, ale za to z wielkim efektem? Zapraszamy do artykułu!

Postaw na kolory kojarzące się z wiosną 

Przede wszystkim wiosna kojarzy się z radosnymi i żywymi kolorami – przede wszystkim zielenią oraz słonecznym odcieniem żółtego. Warto zatem zainwestować w dodatki w tych właśnie kolorach. Świetnie sprawdzą się takie artykuły, jak: narzuta na łóżko, obrus, serwetki, poduszki dekoracyjne, ramki na zdjęcia. Nie może zabraknąć oczywiście również żywych kwiatów! Bukiet tulipanów lub żonkili od razu przyciągnie wzrok i doda wiosennego uroku.

Zadbaj o swoje okna 

Warto również zadbać o odpowiedni dopływ światła słonecznego. Zmiana ciężkich firan i zasłon na subtelniejsze i delikatniejsze firanki dodać mieszkaniu lekkości. Warto pomyśleć także o zmianie osłon na oknach. Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele ciekawych rolet oraz żaluzji. Bardzo ciekawe i niezwykle atrakcyjne wizualnie są rolety rzymskie. Pozwalają one indywidualnie dozować dostęp światła słonecznego. Jeśli zdecydujemy się na tę osłonę na nasze okno, polecamy wybrać tkaniny o jasnych barwach i subtelnych wzorach. Wówczas nie będą dodatkowo obciążać aranżacji wnętrza, a wręcz przeciwnie – dodadzą subtelnego uroku. 

Wiele ciekawych inspiracji na wiosenne mieszkanie można znaleźć w sieci. Instagram, Pinterest, ale również Facebook, są prawdziwą kopalnią pomysłów. Nie ma jednej recepty na iście wiosenny wystrój. Choć jest kilka elementów charakterystycznych (np. kolory), to dla każdego z nas wiosna kojarzy się troszkę z czymś innym. Dlatego też podejmując się odświeżenia aranżacji w domu, przede wszystkim należy kierować się swoimi osobistymi preferencjami oraz pozostałych domowników. Więcej informacji na temat nowoczesnych systemów osłonowych na okna znajdziesz na stronie https://roletyzaluzjekatowice.pl/

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*