Kuchnia połączona z salonem. Dlaczego warto?

meble na wymiar chorzów

Mieszkanie w bloku nie zawsze jest lekkie i przyjemne. Bardzo często warunki nie umożliwiają nam takiego remontu jaki sobie wymarzyliśmy. Najczęściej problem związany ze zmianami dotyczy kuchni. Małe pomieszczenie utrudnia wprowadzenie jakichkolwiek innowacji. Istnieje jednak prosty sposób na poradzenie sobie z tą kwestią. Łączenie salonu z kuchnią pozwoli nam na optyczne powiększenie naszego mieszkania i nie tylko.

Burzyć całą ścianę?

Do połączenia salonu z kuchnią należy podjąć pewne kroki. Podstawowym jest uzyskanie informacji co do możliwości wyburzenia ściany pomiędzy pokojami. Jeżeli spółdzielnia mieszkaniowa lub właściciel budynku wyrazi zgodę na wyburzenie (koniecznie musi to być ściana działowa) to oznacza, że nic nas już nie ogranicza w prowadzeniu dalszych prac. Możemy zdecydować się na wyburzenie ściany pełne i niepełne. Pełne oznacza całkowite wyburzenie ściany, a niepełne to pozostawienie małego skrawka oddzielającego oba pomieszczenia i zaznaczenia pewnej granicy. Najczęściej decydujemy się jednak na pełne wyburzenie. Dzięki temu otrzymujemy większe pole manewrowe względem ewentualnego remontu.

meble na wymiar chorzów

Zalety łączenia salonu z kuchnią

Moda na połączenie salonu z kuchnią z pewnością przyszła do nas z zachodu. Coraz więcej osób decyduje się na tego typu rozwiązania. Co więcej, wszyscy chwalą sobie taki typ aranżacji wnętrz. Powiększa to mieszkanie, a w szczególności pokój gościnny jakim jest niezaprzeczalnie salon. Tworzenie takiej przestrzeni jest dla nas z pewnością korzystne.

Pomysł na kuchnię – meble na wymiar!

Idealnym sposobem na dokończenie remontu będzie wykorzystanie wymiarowych mebli na zamówienie. Dzięki nim będziemy w stanie dokładnie uzupełnić wszelkie dostępne miejsca do aranżacji pokoju.

Meble na wymiar z Chorzowa

Mebe to studio meblowe działające na obszarze Śląska, głównie metropolii GZM. Na stronie http://mebe.com.pl/ możemy znaleźć wiele dotychczas zrealizowanych projektów kuchni i nie tylko. Meble na wymiar z Chorzowa to kompleksowe usługi, na które nachodzi projekt, wykonanie i montaż. Profesjonalizm i rzetelność to cechy, które charakteryzują studio MEBE. Skontaktuj się z biurem studia mebli na wymiar z Chorzowa i uzyskaj bezpłatny pomiar pomieszczenia!

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*