Rejestracja czasu pracy w polskich przedsiębiorstwach

rejestry czasu pracy w biurach

Każda firma musi kontrolować czas pracy swoich pracowników. Tradycyjnie odbywa się to poprzez listy obecności. Coraz więcej firm zaczyna jednak korzystać z rejestratorów czasu pracy. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i opłacalne.

Ewidencja czasu pracy

W wielu polskich firmach zatrudnione są kadrowe. Pracownicy wpisują godziny wejść i wyjść na specjalnie przygotowanych listach. Jest to rozwiązanie nie do końca efektowne. Lepszą opcją są rozwiązania bardziej zautomatyzowane. W firmach, gdzie pracodawca zdecydował się na zautomatyzowaną rejestrację czasu pracy łatwiej jest monitorować czas pracy osób zatrudnionych. Na bieżąco możemy śledzić godziny rozpoczęcia, a także zakończenia pracy, czas przerw.

Systemowy czytnik kart

Pracownicy przy każdym wejściu i wyjściu z zakładu mają obowiązek odbijać swoją kartę przy czytniku. Czytnik za każdym razem rejestruje odbicie. Na podstawie odbić z kart tworzone są rejestry i raporty godzin pracy. Wszystko odbywa się w łatwy i intuicyjny sposób. System jest w stanie obsługiwać osoba, która wcześniej nie miała styczności z podobnymi rozwiązaniami, gdyż wszystko jest bardzo intuicyjne. Więcej informacji o ewidencji czasu pracy i czytnikach kart można uzyskać na stronie https://biosys.pl

Zmienny grafik

W systemach rejestrujących czas pracy możemy dostosowywać grafik do potrzeb swojej firmy. Możemy rejestrować pracę w stałych godzinach, pracę zmianową czy też dostosować nietypowy grafik, który akurat występuje w naszym przedsiębiorstwie.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*