Jakie nawierzchnia najlepsza na boiska sportowe?

Boisko sportowe to świetne miejsce do uprawiania aktywności. Tego typu obiekt musi być przede wszystkim funkcjonalny i bezpieczny. Wiele zależy od zastosowanej nawierzchni. Dobrze spisują się sztuczne trawy, murawy, jednak jeśli mamy większe oczekiwania co do komfortu gry najlepiej zainwestować w nawierzchnie poliuretanowe. W odróżnieniu od reszty, poliuretanowe idealnie nadają na boiska wielofunkcyjne. Czyli takie na których można grać w piłkę nożną, w tenisa czy inne gry zespołowe.

Zalety nawierzchni poliuretanowych

Nowoczesne boiska sportowe tworzone są z zastosowaniem najnowszych technologii. Bardzo często wybór pada właśnie na nawierzchnie poliuretanowe. Czym jest podyktowana taka decyzja? Otóż właśnie te nawierzchnie sportowe odznaczają się dużą przepuszczalnością wody, zatem można bez większych problemów korzystać z boiska tuż po deszczu. Poliuretan jest miękki zatem montowany jako powierzchnia na boisko zapewnia elastyczność i jest bezpieczny podczas uprawianej aktywności sportowej. W razie upadku jest w stanie zamortyzować wszelkiego rodzaju upadki. Nawierzchnie z poliuretanu wyróżnia duża sprężystość dlatego też bardzo często montowane są na boiskach sportowych. bez większych przeszkód można na nich kozłować czy odbijać piłkę. Jednym słowem boiska, które mają nawierzchnię z poliuretanu stwarzają świetne warunki do różnych gier i zabaw.

Courty – nawierzchnia, która sprawdza się w każdych warunkach

W branży sportowej można się spotkać z różnego typu nawierzchniami. Najczęściej wybierane są te, które są szybkie w montażu i wykazują duża funkcjonalność Courty zdecydowane do nich należą. Nawierzchnie te znakomicie spisują się na boiskach wielofunkcyjnych jak i mniejszych przydomowych. Można je zamontować bardzo szybko za pomocą modułowych płyt niemal na każdym podłożu.

 


Przykładowe realizacje z zastosowaniem nawierzchni Courty: realizacja Courty.pl

Jak się okazuje są to nawierzchnie, które słyną nie tylko z dużej funkcjonalności ale ponadto dobrze się prezentują. Linie i cała murawa wygląda bardzo spójnie i estetycznie. Nie ma znaczenia czy chcemy stworzyć boisko przy własnej posesji czy duże boisko komercyjne. Courty sprawdza przy każdej tego typu realizacji.

 

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*