Pokój dziecka pokojem zabaw!

Urządzając pokój dziecka często stawiamy na miejsce, w którym dziecko swobodnie będzie mogło się bawić i dokazywać. Kupujemy mały stoliczek do rysowania i malowania, rozkładamy matę bądź dywan, aby odizolować dziecko od zimnego podłoża. Są jednak pewne elementy, o którym na pewno będzie marzyło twoje dziecko, a które wcale nie są drogie. Zapewnią dziecku radość na długi, długi czas.

Ściana jako tablica

Popularność od niedawna nabrała farba tablicówka, która wykorzystywana jest przez wielu architektów i projektantów wnętrz. W Polsce najprawdopodobniej jej fenomen zapoczątkowała Dorota Szelągowska, która znana jest z przepięknych aranżacji w stylu minimalistycznym. Wykorzystanie farby tablicówki w pokoju dziecka to świetna alternatywa. Jeśli w twoim dziecku drzemie dusza artysty i uwielbia pisać po twoich ścianach – teraz to możliwe, dzięki wymienionej już farbie. Kolorów jest mnóstwo, każdy znajdzie coś dla siebie, jeśli jednak pragniemy postawić na element przypominający szkolną tablicę warto zakupić czarną farbę. Jeśli obawiasz się, że przytłoczy to pokój dziecka – nie musisz przecież malować całej ściany. Aczkolwiek kolorowe dziecięce dodatki czy inne jasne ozdoby sprawią, że pokój będzie wyglądał nadal jak z bajki.

Naklejki i plakaty edukacyjne na ścianę

Oprócz farby tablicowej dużą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju ozdoby ścienne. Szczególnie te, które posiadają walor edukacyjny. Naklejki z alfabetem, naklejki z cyferkami sprawdzają się w pokoju przedszkolaka. Przyklejone na głównej ścianie lub na ścianie nad biurkiem będą świetna ozdobą całego wnętrza pokoju dziecięcego ale też sprawią, że nauka literek czy cyferek będzie dużo przyjemniejsza i łatwiejsza dla dziecka. Wybierając ozdoby ścienne warto mieć na uwadze zarówno naklejki jak i plakaty ścienne. Ciekawą ofertę naklejek ściennych znajdziesz na stronie producenta Yoko Design – kolekcja plakatów ściennych i naklejek do pokoju dziecięcego na stronie Yokodesign.pl

 

 

 

 

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*