Laser frakcyjny – sposób na skórę bez zmarszczek

twarz kobiety

Każda kobieta pragnie długo pozostać piękna i młoda. Obecna kosmetologia i medycyna estetyczna oferuje nam wiele produktów i zabiegów, które mogą pomóc w uzyskaniu efektu gładkiej i elastycznej cery. Jednym z takich zabiegów jest laser frakcyjny CO2.

Laser frakcyjny – działanie

Laser frakcyjny ma za zadanie pobudzić wytwarzanie kolagenu, który korzystnie wpływa na wygląd skóry. Podczas zabiegu urządzenie wytwarza fale, które powodują mikrouszkodzenia tkanki. W wyniku tego skóra zmuszona jest to regeneracji, wzmożonej produkcji kolagenu. Skutkiem jest wyraźne wygładzenie i uelastycznienie tkanki.

Laser frakcyjny – zastosowanie

Laser frakcyjny jest zabiegiem, który jest stosowany głównie w celu redukcji zmarszczek. Innymi wskazaniami do jego przeprowadzenia jest walka z bliznami potrądzikowymi. Laser w tym przypadku daje bardzo dobre efekty. Pozwala na stałe pozbyć się niedoskonałości. Kolejnym zastosowaniem lasera frakcyjnego jest usuwanie brodawek i polipów.

Poprawa samopoczucia pacjentek

Efektem zabiegu jest znaczne poprawienie stanu cery i skóry na ciele. Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego w celu odmłodzenia najczęściej wykonywany jest na twarzy. Kolejną częścią ciała, którą pacjentki chcą poddać zabiegowi są dłonie. Dłonie są obszarem ciała, na którym szybko widać oznaki starzenia. Zabieg potrafi znacznie zmniejszyć widoczność zmarszczek, zwiotczałej skóry i innych niedoskonałości. Pacjentki odzyskują pewność siebie. Pozbywają się swoich kompleksów.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja medyczna, podczas której przeprowadzany jest z pacjentką lub pacjentem szczegółowy wywiad. Osoba podaje informacje o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, uczuleniach itd. Na podstawie zebranych informacji pacjent kwalifikowany jest do zabiegu. Przed zabiegiem należy powstrzymać się od spożywania alkoholu, ekspozycji skóry na słońce, używania samoopalacza, a także zażywania niektórych leków.

Dowiedz się więcej na https://www.meaclinic.pl/zabiegi/laser-frakcyjny-co2

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*