Muzyka na winylach? Sprawdź dlaczego jest tak popularna

płyty winylowe sklep

Dźwięk jest najważniejszy, ale przyznałbym też, że „miłość do sprzętu” jest jednym z powodów, dla których uwielbiamy grać płyty LP. Gramofony wyglądają i są fajne. Sprzęt cyfrowy jest mniej wrażliwy na dotyk, a dzięki inteligentnym głośnikom możesz odtwarzać dowolną muzykę bez dotykania ich. Cyfrowy dźwięk bardziej przypomina urządzenie – po prostu wykonuje swoją pracę, nie wymagając od Ciebie zbyt wiele. Może to jeden z powodów, dla których fanatycy LP uważają, że cyfrowe płyty są bezduszne.

Odtwarzanie plików audio jest o wiele wygodniejsze niż odtwarzanie LP. Technologia konwertera cyfrowego jest z roku na rok coraz lepsza, a pliki o wysokiej rozdzielczości są wyraźniejsze niż najlepsze płyty LP. Cyfrowy jest wyjątkowo przenośny; Odtwarzanie płyt LP to tylko domowa sprawa. Dlaczego więc audiofile wciąż trzymają się płyt LP? Zapytaj ich dlaczego, a wszyscy mówią, że dźwięk jest najważniejszy – i zgadzam się. Muzyka brzmi lepiej na dobrym gramofonie niż z plików lub płyt CD.

Dlaczego kupujemy winyle?

Nostalgia to jeden z powodów, dla których wiele osób stale decyduje się na zakup winyli. Chociaż muzyka cyfrowa jest przenośna i bardzo wygodna, ludzie nadal lubią słuchać muzyki w swoim salonie. Muzyka cyfrowa nigdy nie umrze, ale wydaje się, że to samo możemy powiedzieć o płytach winylowych.

płyty winylowe sklep

Zbieranie do kolekcji to kolejny powód, dla którego decydujemy się na zakup płyt winylowych. Okładki płyt winylowych są miłe dla oka. Mają bardziej estetyczny wygląd w porównaniu z płytami CD lub taśmami. Półka pełna płyt winylowych ma większy wpływ niż półka pełna płyt CD lub odtwarzacz multimedialny z miliardami plików muzycznych. Niektórzy ludzie kupują nawet płyty winylowe tylko dlatego, że kochają opakowanie.

Płyty winylowe – sklep online

zakup płyty winylowej może być prostszy niż sądzisz. Sklepy stacjonarne nie posiadają aktualnie zbyt dużych kolekcji. Właśnie dlatego warto jest skorzystać z możliwości zakupów online. CD DVD VINYL to sklep internetowy, który posiada w swojej ofercie ponad pół miliona wydawnictw płyt winylowych z całego świata od jazzu po klasycznego rocka.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*