Kabina prysznicowa, czyli jak o nią zadbać?

Nikt z nas nie lubi chyba wchodzić do brudnej kabiny prysznicowej – w końcu korzystamy z niej po co, aby być czystymi. Dbając o kabinę, często zapominamy o niektórych elementach, takich jak fugi, małe zakamarki, czy uszczelki. Aby zapewnić sobie mniej pracy przy sprzątaniu i przede wszystkim znacznie mniej frustracji, warto wyrobić sobie kilka nawyków i wybierać odpowiednie produkty.

Odpowiednie środki i systematyczność

Jednym ze sprawdzonych sposobów na zachowanie czystości naszej kabiny prysznicowej jest nic innego jak ściąganie wody z szyb za pomocą ściągaczki. Choć może wydawać się to dla niektórych dość zabawne, to uwierzcie, że jeszcze za to podziękujecie. Przede wszystkim dlatego, że kamień z wody nie będzie się osadzać, a co za tym idzie, nie będziemy musieli walczyć z osadem w kabinie. Do tego nie można zapomnieć również o regularnym czyszczeniu całej kabiny prysznicowej za pomocą odpowiednich i przeznaczonych do tego środków. Pamiętaj również o tym, aby dbać nie tylko o oszklone części kabiny, ale również o kafelki. Na nich również zbiera się osad i brud, a przede wszystkim bakterie, których należy się regularnie pozbywać. Nie możesz zapomnieć również o fugach i odpływie – tam również należy czasem zajrzeć i przeczyścić to miejsce.

uszczelki

Uszczelki słuchawki prysznicowej – nie zapominaj o nich!

Ważnym aspektem jest również sama słuchawka prysznicowa i kran. Kabina może wyglądać pięknie i nie budzić żadnych zastrzeżeń, jednak kamień w słuchawce i kranie może znacznie obniżyć komfort korzystania z prysznica. Tu również należy zadbać o środki do pozbywania się kamienia – dzięki temu będzie czysto, a woda będzie płynąć swobodnie. Warto również zadbać o nic innego jak uszczelki. Choć to elementy zapomniane, to niezwykle ważne. Czyste uszczelki pełnią swoją funkcję tak, jak powinny. Jeśli jednak jest potrzeba ich wymiany, to nie powinno się tego odkładać na później.

Jeśli szukasz uszczelek dobrej jakości, to koniecznie odwiedź stronę http://www.admet.com.pl/.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*