Wymiana drzwi – na to zwróć uwagę!

Wiosna to pora, gdy wiele osób decyduje się na remont swojego domu lub mieszkania. Jednym z ważniejszych punktów przy generalnym remoncie mieszkania jest wymiana drzwi. Ich wybór często okazuje się dosyć problematyczny. Obecnie rynek remontowo-budowlany oferuje nam naprawdę wiele rozwiązań. Niemniej jednak przy wyborze odpowiednich drzwi wewnętrznych i zewnętrznych warto zachować rozwagę i upewnić się czy wybrane przez nas drzwi będą optymalne. Często się zdarza, że przez nietypowe wymiary otworów drzwiowych musimy zamówić drzwi na wymiar. Taka opcja jest również bardzo atrakcyjna dla osób, którym zależy, aby mieć drzwi w pełni dopasowane do danego wnętrza. Wybierając drzwi warto pamiętać o kilku kwestiach, które przedstawiamy poniżej.

Wymiary drzwi

Przed wyborem odpowiednich drzwi należy dokładnie zmierzyć otwór, w którym będzie montowana tzw. ościeżnica. Większość ekspertów doradza, aby wraz z wymianą drzwi skupić się także na całej ościeżnicy. Oczywiście najczęściej wiąże się to z kuciem, dlatego drzwi są wymieniane głównie podczas remontów. Przy pomiarach należy pamiętać o wszystkich parametrach – wysokości, szerokości,przekątnej, a także grubości ścian. Gdy będziemy mieli już wymiary, to będziemy mogli podjąć decyzję czy kupimy drzwi w sklepie czy w naszym przypadku lepszym wyborem będą drzwi na wymiar. Coraz więcej osób decyduje się na wybór drzwi na zamówienie pomimo, że ich otwory drzwiowe mają popularne wymiary.

Rodzaje drzwi

Warto jest także dokładnie przemyśleć, jaki rodzaj będzie najbardziej odpowiedni do naszego wnętrza. Trzeba zwrócić uwagę między innymi na to – czy mają się otwierać w wewnątrz czy zewnątrz lub czy mają być prawe czy lewe? Możemy także wybrać drzwi przesuwne, łamane lub harmonijkowe. Podejmujące decyzję trzeba mieć na uwadze pomieszczenia w jakich mają się znajdować i jaka opcja będzie w naszym wypadku najbardziej praktyczna. Innymi ważnymi kwestiami, na które musimy zwrócić uwagę jest możliwość montażu danego rodzaju drzwi w naszych pomieszczeniach, a także nasze prywatne preferencje.

Oprócz drzwi nie bez znaczenia są także klamki drzwiowe. One również pełnią swoją funkcję użytkowa i dekoracyjną. To jakie klamki  wybierzemy będzie miało wpływ na ogólny wygląd drzwi. Jeśli zależy nam na tym aby klamki drzwiowe były dopasowane warto zapoznać się z ofertą klamek zewnętrznych i wewnętrznych dostępną na stronie https://handles.pl

Wybierając drzwi do domu lub mieszkania należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Po szczegółowej analizie często okazuje się, że najsensowniejszym wyborem są drzwi na wymiar. Wbrew temu, co przyjęło się uważać – drzwi na zamówienie nie muszą być dużo wyższym wydatkiem od tych kupionych w sklepie. Na pewno warto przemyśleć każdą opcję.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*