Czas pracy kierowcy – co musisz o nim wiedzieć?

Wyliczanie czasu pracy kierowców oraz ewidencja ich godzin pracy to jedne z podstawowych zadań pracowników kadrowych. Nie tylko oni jednak powinni mieć wiedzę z tego zakresu – również logistycy, spedytorzy oraz osoby decyzje powinni znać obowiązujące zasady, przepisy prawa i regulacje związane z rozliczaniem czasu pracy kierowców. Aby zdobyć potrzebną wiedzę warto więc wybrać kurs jakim jest czas pracy kierowcy szkolenie online.

Odpowiednie wyliczenie czasu pracy kierowcy – dlaczego jest tak ważne?

Dlaczego odpowiednie wyliczenie czasu pracy kierowców jest tak ważne? Pierwszym o czym myślimy jest przede wszystkim odpowiednia wypłata kierowcy – i jest to oczywiście prawda. Odpowiednio wykonana ewidencja godzin pracy kierowcy oraz wyliczenie czasu jego pracy to podstawowe dane do wyliczenia odpowiedniego wynagrodzenia. W skład czasu pracy wchodzą między innymi rzeczywisty czas pracy, postoje, praca w nocy czy praca w dni świąteczne i niedziele. Odpowiednio przygotowane kursy pozwalają nie tylko odpowiednio wyliczyć czas pracy kierowców, ale również zawierają niezbędną wiedzę z zakresu prawa, które reguluje godziny pracy oraz postoje kierowców powyżej 3,5 tony. Jeśli źle określimy godziny pracy (w tym postoje) możemy spotkać się z niemałą karą za niestosowanie się do obowiązujących norm. Przede wszystkim chodzi tu o zdrowie i życie kierowców ale również innych uczestników ruchu drogowego. Przez wiele godzin na kierownicą męczy się zarówno ciało jak i umysł, co może być realnym zagrożeniem życia.

Czas pracy kierowców – szkolenia

Czas pracy kierowcy szkolenie online to doskonały produkt dla każdej osoby, która jest odpowiedzialna za ewidencję godzin pracy kierowców. Szkolenie pozwoli lepiej zrozumieć panujące zasady, a także zaoferuje dawkę niezbędnej wiedzy z zakresu na przykład prawa. Jak już wcześniej wspomnieliśmy – warto aby rozważyły je nie tylko osoby zajmujące się rzeczami stricte kadrowymi.

Czas pracy kierowcy – szkolenie online dostępne jest na stronie https://transporttrener.pl/kursy/kurs-online-czas-pracy-kierowcow/.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*