Istotne informacje przy zakupie podłogi drewnianej

panele drewniane

Kiedy kupujemy podłogę pamiętamy zazwyczaj, aby uzyskać informacje na temat kolorów, wzorów, metod wykończenia a także sposobu pielęgnacji. Jednakże oprócz tych informacji, istotne jest także kilka innych kwestii, o których przypomnimy Ci właśnie w tym artykule. 

Kraj produkcji i pochodzenia drewna

 

Kupując drewnianą podłogę warto znać kraj produkcji, a co nawet ważniejsze skąd pochodzi drewno. Pamiętajmy, że dobrej jakości materiały to zawsze połowa sukcesu. Decydują one o wytrzymałości podłogi. Polskie produkty, które na rynku europejskim są niezwykle doceniane, są silnym konkurentem pod względem jakości. Polska może pochwalić się kilkoma znanymi producentami podłóg, nie warto zatem wydawać więcej pieniędzy na sprowadzanie produktów z zagranicy. Ważna jest także transparentność przedsiębiorstw pod kątem procesu produkcji, a przede wszystkim pozyskiwania drewna. Polskie firmy poddane są bardzo wymagającym restrykcją, więc możemy być zdecydowanie spokojniejsi o chronione drzewostany. 

 

Bezpieczeństwo

 

W każdej dziedzinie życia bezpieczeństwo powinno być jednym z najważniejszych, jak nie najważniejszym aspektem. W przypadku niektórych typów podłóg producenci stosują formaldehyd, który jest nie tylko szkodliwy dla środowiska, ale mogą również być szkodliwe dla zdrowia. Polscy producenci podlegają bardzo srogim regulacjom prawnym Unii Europejskie. W wytycznych precyzyjnie określa się dopuszczalny poziom stężenia owej substancji. Nie powinniśmy się zatem o to martwić. Niestety czujnym należy pozostać w przypadku bardzo tanich podłóg sprowadzanych z zagranicy bez odpowiednich atestów. 

 

Metody montażu i wytyczne producenta

 

Zarówno dostępne metody montażu podłogi, jak i możliwość stosowania wraz z ogrzewaniem podłogowym są bardzo ważne. Renomowani producenci oferować mogą nawet zamontowanie podłogi w cenie w określonych warunkach np. venifloor.com

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*