Meble dziecięce – na co zwrócić uwagę?

meble w pokoju dziecięcym
Pokoje dziecięce wymagają odpowiedniego umeblowania. Meble dla dzieci są niższe i pełnią funkcje poznawcze. | Fot: Katalog pixabay

Meble do pokoju dziecięcego wymagają od rodzica szczególnej uwagi. Każde dziecko jest inne i inaczej odbiera otaczającą go rzeczywistość. Pokój dziecka powinien być jego ostoją, miejscem gdzie będzie mogło się dobrze czuć i bawić. Kupując meble dla dziecka pamiętaj o następujących kwestiach.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Meble dziecięce muszą być bezwzględnie bezpieczne. Producenci dbają o ten aspekt swoich wyrobów, jednak nie zawadzi aby samemu sprawdzić i upewnić się czy te meble nadadzą się do pokoju swojego dziecka. Warto sprawdzić czy meble można montować do ściany, aby uniemożliwić wywrócenie się. Nie powinno być nigdzie ostrych i niebezpiecznych elementów. Rogi powinny być zaokrąglone a wystające elementy zabezpieczone.

Kolorystyka najbardziej interesuje dzieciaka

Nie patrz tylko na to czy meble są funkcjonalne czy nie. Dziecko patrzy na nie bardziej jak na obiekt zabawy, wystroju. Kolorystyka może być odważna, na pewno nie monotonna. Pokój dziecka musi być żywy i barwny. Inaczej dziecko nie będzie się czuło komfortowo. Można spotkać się z ciekawymi przykładami mebli z ręcznie malowanymi obrazkami i elementami. Są one droższe, jednak oferują dużo więcej dla dziecka.

meble w pokoju dziecięcym

Pokoje dziecięce wymagają odpowiedniego umeblowania. Meble dla dzieci są niższe i pełnią funkcje poznawcze. Warto zwrócić uwagę czy są one zabezpieczone przed ogniem. | Fot: Katalog pixabay

Uwzględnij zabawki dziecka

Każde dziecko posiada dużo zabawek. Trzeba wziąć to pod uwagę i spróbować dopasować meble w taki sposób, aby dziecko mogło w szybki i łatwy sposób posprzątać swój pokój. Świetnie nadadzą się do tego wszelkiego rodzaju skrzynie czy wysuwane półki i szuflady na niskich wysokościach. W taki sposób łatwiej będzie zadbać o porządek w pokoju i przechowywać dużą ilość zabawek.

Podziel się treściami z bloga:
About the author

Magdalena Górecka

Madzia zajmuje się nie tylko tematyką wyposażenie wnętrz w nietypowe elementy, ale też opracowuje teksty dotyczące wyposażenia pomieszczeń w elementy nie związane z pracą czy magazynowaniem. W wolnych chwilach pływa.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*