Nawilżacz powietrza do pokoju dziecka

baby-1426651_640Jako rodzice, chcemy dać naszym dzieciom wszystko, co najlepsze. Zacznijmy od podstaw i dajmy im zdrowe powietrze, którym będą mogły oddychać w swoim domu – pomoże nam w tym nawilżacz powietrza. Żyjąc w zmiennym klimacie, powietrze w naszych domach niestety przeważnie ma parametry w jakimś stopniu odbiegające od tych, które są dla nas najzdrowsze. Byśmy mogli cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem, powietrze, którym oddychamy powinno być jak najmniej zanieczyszczone oraz nawilżone przynajmniej w 40%. Niestety w okresie grzewczym, nawilżenie powietrza często nie przekracza 20%. Winna temu jest temperatura zewnętrzna, brak opadów oraz grzejące kaloryfery.

Jak suche powietrze wpływa na zdrowie dziecka?

Suche powietrze w pierwszej kolejności osłabia odporność organizmu, która i tak u dzieci jest słabsza niż u osób dorosłych. Dzieje się tak dlatego, że podczas przebywania w pomieszczeniach o suchym powietrzu, wysychają nasze błony śluzowe. Powoduje to, że rzęski odpowiedzialne za zatrzymywanie zanieczyszczeń, bakterii i wirusów na zewnątrz organizmu, wykonują swoją pracę mniej efektywnie. Zarazki przenikają do organizmu, a prawdopodobieństwo zachorowania na choroby układu oddechowego wzrasta. Niestety, zbyt suche powietrze może doprowadzić nawet do zapalenia krtani, które w ostrzejszej postaci często kończy się pobytem w szpitalu. Jak łatwo się domyślić, suche powietrze powoduje również wysuszenie skóry, które w skrajnych przypadkach może być niezwykle dokuczliwe i trudne do wyleczenia. Wystarczy zadbać o odpowiednie nawilżenie powietrza, by ustrzec się wielu nieprzyjemnych skutków jego przesuszenia.

Nawilżacz powietrza – tradycyjny czy mechaniczny?

baby-696978_640Tradycyjną metodą nawilżania powietrza jest wieszanie kamionkowych naczyń wypełnionych wodą na kaloryferach, pod wpływem ciepła których, woda paruje i nawilża powietrze. Niektórzy, nie mając dostępu do takich kamionkowych naczyń, wieszają na kaloryferach mokre ręczniki lub często wieszają w pomieszczeniach pranie do wysuszenia. Niestety wszystkie te metody przynoszą znikome efekty, zmieniając poziom nawilżenia powietrza zaledwie o kilka procent. Mechaniczny nawilżacz powietrza jest niezastąpiony tym bardziej, z im większym przesuszeniem powietrza mamy do czynienia. Możemy jednak wybierać spośród trzech rodzajów nawilżaczy: parowych, ewaporacyjnych oraz ultradźwiękowych. Który z nich będzie najlepszy do pokoju dziecka? Wielu rodziców jest sceptycznych wobec nawilżaczy ultradźwiękowych, bojąc się, że będą one szkodliwe dla dzieci i mimo tego, że nie stanowią one żadnego zagrożenia i tak często ten rodzaj nawilżaczy jest od razu odrzucany. Z kolei nawilżacze parowe przeważnie przegrywają z ewaporacyjnymi ze względu na duży pobór prądu oraz zwiększanie temperatury powietrza w pomieszczeniu, w którym pracują. Najczęściej wybierane są zatem nawilżacze ewaporacyjne, których sposób działania zapewnia oszczędność energii. Są one względnie ciche i z powodzeniem mogą pracować w dziecięcych pokojach, zapewniając tam odpowiednio nawilżone powietrze. Bardzo ważne jest również to, że ich praca jest higieniczna. Warto sięgnąć po nawilżacz powietrza Venta, który oprócz nawilżania powietrza, również je oczyszcza. Nawilżacz ten działa w taki sposób, że przepuszcza suche powietrze przez wilgotne walce, które z jednej strony je nawilżają, a z drugiej strony pozostawiają na sobie zgromadzone w powietrzu zanieczyszczenia. Dlatego też powietrze oddawane przez nawilżacz jest nie tylko nawilżone, ale też oczyszczone. Dodatkową zaletą tych urządzeń jest fakt, że utrzymują one optymalny poziom nawilżenia w pomieszczeniu – nie ma ryzyka, że powietrze zostanie za bardzo nawilżone, co podobnie jak przesuszenie, nie jest najlepsze dla zdrowia.

Szeroki wybór tych urządzeń znajdziecie m. in. w sklep.nawilzacze-venta.pl/

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*