Czy jest home staging

remont mieszkania

Home staging to inscenizacja domu. Pojawił się ze stanów zjednoczonych jako odpowiedź rynku na potrzebę sprzedaży na rynku nieruchomości.

 

Kilka tricków home stagingu

Zaaranżowanie mieszkania w odpowiedni sposób w celu jego możliwie jak najlepszej prezentacji potencjalnemu nabywcy staje się coraz modną techniką sprzedaży nieruchomości nad Wisłą. Przeglądając ogłoszenia z mieszkaniami na sprzedaż nie widzimy co prawda samych apartamentów gotowych do zamieszkania przez każdego – jednak dzieje się to pośrednio przez popularność ogłoszeń sprzedaży mieszkań wykonanych w zgodzie z home stagingiem. Mieszkania dobrze przygotowane do sprzedaży schodzą „na pniu” więc trudno je odnaleźć w aktualnych ogłoszeniach.Scena w domu

porządek w miekszaniu

Odgracenie mieszkania to podstawa w home staging

Działania home staging powodują że mieszkanie jest jasne, przestronne przyjemne i więcej osób pozytywnie reaguje na możliwość zakupu nieruchomości. Dzięki zmianie dekoracji, oraz pozbyciu się wielu elementów osobistych w pomieszczeniach każda prezentowana przestrzeń wywołuje odpowiednie wrażenie przestrzenności i świeżości. Zmiany zasłon, pozbycie się ozdobników, narzut, elementów które zaciemniają pomieszczenie sprawia, że więcej osób będzie zainteresowanych zobaczeniem mieszkania z bliska.

HS to przede wszystkim usunięcie zbędnych przy prezentacji mieszkania na sprzedaż elementów, które prezentowane są jako część wystroju wnętrza a które wcale nie wpływają pozytywnie na odbiór wyglądu danej nieruchomości.

Częste błędy przy sprzedaży mieszkań

Podstawowym błędem podczas prezentowania oferty mieszkania na sprzedaż jest jego nieprzygotowanie do oględzin przez potencjalnego nabywcę. W mieszkaniach, które fotografuje się do prezentacji na sprzedaż (często samo fotografowanie jest też robione byle jak, po łebkach – efekty takich fotografii skutecznie zniechęcają do kontaktu ze sprzedającym w celu dalszego oglądania. Nawet dobrze udekorowane i zainscenizowane wnętrze może zostać pomijane przez potencjalnych nabywców właśnie przez okropne fotografie prezentowane w portalach ogłoszeniowych).

Home Staging to nie remont

kosmetyka mieszkania

Mieszkanie warto przygotować do sprzedaży

Pojęcie o którym mówimy coraz częściej ubierane jest w różnego rodzaju mity, które sprawiają, że wielu sprzedających podchodzi do Home stagingu jako do próby oszukania kupującego, zafałszowania rzeczywistości, czy też nakłonienia sprzedającego do wykonania generalnego remontu przed sprzedażą mieszkania.

Nie ma w tym nic z prawdy. Sam Home Staging nie wymaga konsultacji czy zatrudniania architekta wnętrz – każdy może sobie poradzić samodzielnie z przygotowaniem mieszkania do sprzedaży stosując się do kilku zasad jakie niesie ze sobą technika sprzedaży nieruchomości home staging.

home staging

Przed i po przygotowaniu mieszkania do sprzedaży

Kilka rad jak szybko sprzedać mieszkanie:

  1. Pozbądź się elementów osobistych – klienci którzy będą oglądać mieszkanie wolą wyobrażać je sobie na swój własny sposób i na pewni będą dokonywać remontów oraz zmian w aranżacji pomieszczeń. Elementy osobiste i identyfikujące dane miejsce z właścicielem utrudniają wyobraźni kupującego dokonania projekcji własnej aranżacji danej przestrzeni. Pozbądź się więc zdjęć, pucharów, dewocjonaliów.
  2. Homestaging to również aranżacja przestrzeni – w pierwszej kolejności do zaaranżowania przestrzeni domu czy mieszkania pod sprzedaż poszukiwane są w wyposażeniu domu odpowiednie krzesła, elementy wyposażenia nadające mu odpowiedni charakter – uniwersalny, pozwalający kupującemu na uruchomienie wyobraźni. Zakup brakujących elementów wyposażenia, które będą pasować do stylizacji domu pod home staging dokonuje się w ostateczności i jeśli do tego dojdzie poszukiwane są możliwie najtańsze elementy czy modele.
Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*