Meble metalowe w biurze – dobre rozwiązanie?

szafa mebel metalowy zamykana w rzeszowie

Meble metalowe to bardzo atrakcyjne elementy mające za zadanie odpowiednie zachowanie swojej trwałości, również w ekstremalnych dla mebli sytuacjach. Często spotykamy je jako elementy wyposażenia biur oraz gabinetów lekarskich.

Metalowe szafy

szuflada matalowaSzafy wykonane z metalowego materiału znakomicie nadają się do przechowywania dokumentów, których znaczenie jest wyjątkowo ważne. Również ich odpowiednia segregacja i utrzymanie w porządku jest niezwykle ważne w przypadku niektórych działalności przy których przydają się meble metalowe.

szafa na mapySzafy na dokumenty wykonywane są głównie z metalu – blachy walcowanej, odpowiednio cienkie nie przysparzają specjalnie dużej trudności w przenoszeniu (aczkolwiek nie należy spodziewać się, aby były szczególnie lekkie). Waga metalowych mebli może przekraczać często 15 kg. Dotyczy to niedużych szaf na kartoteki. Bardziej pojemne składy ważą zdecydowanie więcej. Dla przykładu szafy na foliogramy i mapy kartograficzne stosowane w ośrodkach geodezyjnych swoją wagą zbliżają się do 100kg. Ich ciężar wynika z zastosowanego wewnątrz systemu zębów utrzymujących płachty z mapami w odpowiednim porządku. Waga ma za zadanie również utrzymanie całej szafy w stabilnej pozycji podczas otwierania (patrz obrazek).

Wśród mebli metalowych spotkać można również wyposażenie gabinetów lekarskich, oraz pomieszczeń ambulatorium w zamykane szafy na medykamenty oraz środki opatrunkowe. Ich utrzymanie w czystości jest łatwiejsze niż miałoby to miejsce w przypadku szaf z płyt MDF. Stosowanie metalu w meblach do gabinetów medycznych jest nie tylko rozsądne ale również wymagane prawem SANEPIDU.

Metalowe meble w biurze

szafa metalowa rzeszowkie biuroStosowanie metalowych szaf o sporych rozmiarach w biurze ma na celu zapewnienie ważnym dokumentom odpowiedniego bezpieczeństwa przechowywania dzięki opcjonalnym zamkom. Również sam styl mebli metalowych, wzornictwo i ostatecznie wygląd nadają im szczególnego charakteru. Uwagę zwraca również fakt, że metalowe meble posiadają większą nośność półek niż ich odpowiedniki z płyt wiórowych.

Wraz z trwałością, meble metalowe w Rzeszowie są również znane z tego, że dodają wiele elegancji do pomieszczenia, w którym się znajdą. To samo mogą Państwo uzyskać decydując się na meble z naszego sklepu, gdyż są dostępne w wielu różnych stylach i wzorach, które są unikalne. To może być wielką atrakcją, wszyscy goście będą nimi zachwyceni – a dla Państwa będzie to ogromnie mądra inwestycja. – pisze na stronach internetowych salonu L-meble (http://www.l-meble.pl) specjalista ds. sprzedaży Mariola Czech

Wskazywane zalety stosowania szaf metalowych w biurze:

  1. Większa pojemność w porównaniu do mebli drewnianych
  2. Większe obciążenie półek
  3. Bezpieczeństwo przechowywania danych w zamkniętym meblu metalowym
  4. Trwałość, zdecydowanie przekraczająca meble z płyt MDF.

biała szafa metalowa w zestawie

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*