Dobór odpowiednich klimatyzatorów Midea do biura

klimatyzatory na ścienie

W miarę jak coraz cieplejsze lata docierają do naszej strefy klimatycznej wzrasta zainteresowanie systemami kliamtyzacji – zarówno samochodowe jak i biurowe i coraz częściej domowe klimatyzatory cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dzięki coraz niższym kosztom oraz wchodzeniu na rynek tańszych azjatyckich firm coraz więcej osób pozwala sobie na montaż klimatyzatorów.

Klimatyzacja – popularne ale czy zdrowe?

Wiele mitów obrasta wokół tematyki klimatyzatorów i ich wpływu na zdrowie człowieka. Jednym z podstawowych opinii na temat działania klimatyzacji i jej wpływu na zdrowie i samopoczucie jest w dużej części słuszny pogląd na temat wysuszania powietrza objętego działaniem systemów chłodzenia powietrza.

W procesie chłodzenia następuje silne schłodzenie oddzielonego od zewnątrz powietrza w pomieszczeniu. Gwałtowna zmiana temperatury wytrąca z powietrza część wilgoci. Aby system klimatyzacji w budynku działał sprawnie konieczne jest zmniejszenie przepływu świeżego powietrza dostarczanego z zewnątrz a więc, aby działała klimatyzacja należy:

  1. zamknąć okna zewnętrzne budynku
  2. zamknąć drzwi oddzielające klimatyzowane pomieszczenia, w których ustawiona będzie inna temperatura
  3. oczyszczenie odpływów zebranej wilgoci w module wewnętrznym i zewnętrznym klimatyzacji
klimatyzator moduł zewnętrzny

Frontowy panel klimatyzatora

Podczas ciągłej pracy klimatyzacji będziemy narażeni na obniżenie poziomu wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Jak radzić sobie z suchym powietrzem w biurze czy w domu? Brak odpowiedniego poziomu wilgotności wpływa na nasze samopoczucie i komfort przebywania w klimatyzowanym biurze lub domu. Odczuwają to oczy i płuca, a czasem i usta. Suche powietrze motywuje organizm do wzmożonego nawilżenia oczu oraz zadbaniu o wilgoć w oskrzelach płuc.

Zbyt niska temperatura czy intensywność pracy urządzenia poza ochłodzeniem organizmu może doprowadzić do zakażenia bakteryjnego płuc i tym samym efekty przeziębienia się w środku lata.

Również źle dobrana temperatura wpłynie na odczucie temperatury po wyjściu z pomieszczenia – może niekorzystnie wpływać na zatoki, które u ludzi są szczególnie narażone na gwałtowne zmiany temperatury.

Klimatyzatory z funkcją nawilżacza Midea

Aby przeciwdziałać negatywnym skutkom działania klimatyzacji należy wyposażyć biuro w nawilżacze. Mogą to być urządzenia takie jak elektroniczne nawilżacze powietrza Venta  z funkcją oczyszczania powietrza, lub zawieszane np. na kaloryferze porcelanowe pojemniki z wodą która odparowuje uzupełniając wilgoć w pomieszczeniu. Najważniejsze jednak będzie tutaj umiar przy ustawieniu urządzenia na odpowiednią temperaturę. Nowoczesne klimatyzatory Midea pozwalają na automatyczne dostosowanie tempa pracy do wymogów użytkowników. (więcej na stronie sprzedazmontaz.pl  ) Nowocześni producenci klimatyzatorów od lat montują w nich nie tylko możliwość bardziej dokładnego sterowania urządzeniem, ale również jak w przypadku Midea Premier  lub Midea Mission Extreme posiadają dodatkowe układy filtracji powietrza – katalityczny i filtr wysokiej gęstości (zobacz więcej ).

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*