Meble ogrodowe – co powinieneś o nich wiedzieć?

Meble ogrodowe są niezbędnym elementem na każdym tarasie, balkonie czy w ogrodzie pozwalającym na funkcjonalne i wygodne korzystanie z tej przestrzeni. Na rynku znajdziemy na szczęście wiele różnych modeli mebli ogrodowych, zanim jednak dokonasz zakupu powinieneś dowiedzieć się o nich kilka rzeczy.

Rodzaje mebli ogrodowych

Meble ogrodowe występują w różnych wariantach kolorystycznych, tworzy się je również różnych materiałów, mających zupełnie inne właściwości. To jaki materiał mebli ogrodowych wybierzemy w dużej mierze będzie warunkowało to, ile czasu będziemy musieli poświecić na pielęgnację mebli, ich mycie oraz to czy konieczna będzie raz na jakiś czas renowacja.

Meble ogrodowe technorattanowe

Meble ogrodowe wykonane z technorattanu są niezwykle trwałe. Dlaczego? Otóż na wstępnie warto powiedzieć o tym, czym w ogóle jest technorattan. Jest to materiał stworzony z poliwęglanu, którego włókna są dosyć elastyczne, dzięki czemu meble pracują pod naciskiem a także nie pękają. Tak jak miało to miejsce w plastikowych meblach z końca lat 90’ ubiegłego wieku. Materiał ten nie chłonie wody oraz, co ważne dla ekologów, jest materiałem w pełni poddawanym recyklingowi. Technorattan jak sama nazwa wskazuje, że ma coś wspólnego z rattanem, głównie chodzi o wygląd. Pojedyncze włókna rattanu mają naśladować wiklinę, dlatego są zaplatane w charakterystyczny sposób tak, aby jak najbardziej przypominały ten materiał. Meble tego rodzaju można kupić w sklepie belgiardino.pl.

Meble drewniane

Drewno jest materiałem najwcześniej wykorzystywanym do tworzenia mebli ogrodowych, już od prostych ławek, które niegdyś stały przed każdym domem. Meble drewnie dzisiaj tworzone są jednak z mocno zaimpregnowanych desek, dzięki czemu są nieco bardziej trwałe, jednakże trzeb pogodzić się z tym, ze będziemy musieli poddawać je renowacji, a także konserwować.

Meble metalowe

Metal podobnie jak drewno jest narażony bardziej na szkodliwe warunki atmosferyczne. W zależności od rodzaju może on rdzewieć, szczególnie gdy jest niepomalowany lub pokryty farbą w klasyczny (nieproszkowy) sposób.

Zanim kupimy meble upewnijmy się zatem jak trwały jest materiał i ile czasu jesteśmy w stanie poświęcić na ich pielęgnację i renowację.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*