Zamki magnetyczne – dlaczego warto na nie postawić?

Zamki magnetyczne do drzwi wewnętrznych to coraz bardziej popularne rozwiązanie. Dzięki nim można zamykać drzwi bez trzaskania i niezwykle lekko. Z pewnością jest to zasługa przyciągania magnesów z których jeden znajduje się w zapadce zamka. Natomiast drugim jest sam rygiel klamki. Dlatego w dalszej części artykułu przyjrzymy się bliżej temu rozwiązaniu.

Zamki magnetyczne do drzwi wewnętrznych

Zamki magnetyczne umożliwiają ciche zamknięcie drzwi poprzez płynne przyciąganie. Dlatego nie przeszkadzają one innym domownikom. Zamki magnetyczne mają również wiele innych zalet. Do nich można zaliczyć między innymi:

– minimalizm jest idealną propozycją do stolarki bezprzylgowej, w której ościeżnica zlicowana jest ze ścianą,
– ponadczasowy wygląd,
-bezawaryjność zawdzięczamy odpowiedniej technologii; bowiem rygiel nie uderza o ramię; jest on wyzwalany automatycznie, dlatego zamek magnetyczny nie ulega poluzowaniu,
-mnogość zastosowań bowiem wielkość okuć magnetycznych jest odpowiednikiem wersji tradycyjnych, mają one wartościowy zamiennik do użytkowanych pomieszczeń; wymiana przebiega szybko i sprawnie.

Tradycyjne modele posiadają charakterystyczny metalowy element, który wystaje poza czołową blachę. Po naciśnięciu klamki element ten zostaje wysunięty do wnętrza skrzynki, która znajduje się w skrzydle drzwiowym. Wersja z zamkiem magnetycznym jest dynamiczna. To oznacza, że wpisuje się ona w potrzeby użytkowników, którzy nie tracą czasu na drobiazgi. Na szczególną uwagę zasługują zamki magnetyczne od producenta zawiasów Anmark. Bowiem jest to firma, która stawia na najwyższą jakość i solidne wykonanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, koniecznie zajrzyj na stronę internetową podlinkowaną poniżej:
https://zawias.pl/kategoria-produktu/produkty/zamki-magnetyczne/

Gdzie sprawdzą się zamki magnetyczne?

Zamki magnetyczne to rozwiązanie, które sprawdzi się niemal w każdym pomieszczeniu. Niemniej jednak specyfika poszczególnych drzwi wewnętrznych jest powodem do którego są one dobierane. Z pewnością warto wyposażyć drzwi w zamki magnetyczne jeśli spełniają poniższe warunki:

-pomieszczenia nie są zamykane na klucz typu kuchnia, garderoba, spiżarnia, czy też pokój dziecięcy,
-tego typu zamek z kluczem poza ryglem sprawdza się także w sypialni, pomieszczeniach biurowych, pracowni czy też większych budynkach, które służą do zabezpieczania poszczególnych gospodarstw domowych,
-zamki do drzwi łazienkowych lub wc.
Z pewnością konieczny jest staranny i dokładny montaż, jest chcemy, aby całość działała prawidłowo. Dlatego najlepiej skorzystać z pomocy fachowca.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*