Charakterystyka namiotów ekspresowych

Namioty ekspresowe przeznaczone są do szybkiego montażu. Posiadają nożycową konstrukcję, która jest idealną propozycją dla najbardziej mobilnych klientów. Dzięki niej mogą przeprowadzić rozkładanie i składanie namiot bardzo szybko.

camp-1163419_640

Zalety namiotów ekspresowych

Do zalet namiotów ekspresowych zaliczyć można również trwałą i solidną konstrukcję. Dzięki temu są one bardzo wytrzymałe, co przyczynia się do możliwości długotrwałego użytkowania. Odpowiednia wypożyczalnia namiotów posiada w swojej ofercie konstrukcje, które mogą posiadać stelaże lakierowane na praktycznie dowolny kolor. Zazwyczaj wynajem namiotów ekspresowych uwzględnia również wszystkie akcesoria dodatkowe. Mogą to być np. odciągi i obciążniki, które pozwalają na lepsze ustabilizowanie namiotu. Ze względu na bardzo szeroką gamę dostępnych rozmiarów, możliwości zastosowania namiotów ekspresowych są praktycznie nieograniczone. Dzięki temu niezależnie od pogody, pozwalają na zadaszenie każdej dużej powierzchni.

Montaż i konstrukcja

Montaż namiotów ekspresowych przebiega wyjątkowo szybko i jest bardzo prosty. Zazwyczaj nie są do tego potrzebne żadne narzędzia. Namioty imprezowe ekspresowe posiadają jednolitą konstrukcję, a także kilkustopniową regulację wysokości stelaża. Dzięki temu mogą być one dostosowane do nierówności każdego terenu, co znacząco zwiększa możliwości ich zastosowania. Ściany mogą być ze sobą łączone, a w przypadku ścian bocznych ich ilość oraz konfiguracja jest praktycznie dowolna. Namioty imprezowe można ze sobą zestawiać, wykorzystując przy tym rynny oraz łączniki krzyżakowe. Są one również wygodne w transporcie, ponieważ po złożeniu ich gabaryty są bardzo niewielkie. Każda dobra wypożyczalnia namiotów oferuje konstrukcje wytrzymałe oraz wykazujące wysoką odporność na działanie warunków atmosferycznych.

landscape-78053_640

Dach i ściany w namiotach ekspresowych

Do produkcji poszycia namiotów ekspresowych wykorzystuje się najczęściej impregnowany poliester o odpowiedniej gramaturze. Materiał ten jest odporny na ścieranie, trudnopalny oraz wodoodporny. Zazwyczaj ściany są mocowane do poszycia dachu przy użyciu rzepowej taśmy. Bardzo często wynajem namiotów ekspresowych pozwala na skorzystanie z opcji wszycia moskitiery, okien zdejmowanych lub stałych, zasłon na okna czy drzwi. Możliwe jest również zamontowanie okapu, czyli daszku. Poszycia dachów w namiotach ekspresowych wyposażone są w specjalne mocowania do linek odciągowych. Powierzchnia materiału może mieć dowolny kolor i umożliwia naniesienie wydruku, np. w technologii termosublimacji.

Stelaże ze stali i aluminium

Solidne konstrukcje stalowe są bardzo odporne na trudne warunki atmosferyczne oraz korozję. Stelaże ze stali w namiotach ekspresowych mogą posiadać wykończenia z lakieru lub w ocynku elektrolitycznym Mniejszą wagą charakteryzują się stelaże aluminiowe. Konstrukcja aluminiowa jest bardzo lekka, dzięki czemu doskonale nadaje się do często transportu oraz używania codziennego. Nierzadko wypożyczalnia namiotów ekspresowych posiada w swojej ofercie stelaże stalowo-alumiowe, które łączą w sobie zalety obu tych rozwiązań.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*