Znaczenie CCTV w systemach monitoringu i kontroli dostępu

System monitoringu CCTV – czyli ang. closed circuit television – określany również jako telewizja przemysłowa, telewizyjny system dozorowy jest wyrafinowaną formą nadzoru, która zapewnia właścicielom firm, organizacji non-profit, a także właścicielom domów dodatkową ochronę. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o znaczeniu CCTV oraz o funkcjach i korzyściach, jakie on daje.

CCTV ma już przeszło 50 lat, a wywodzi się z Ameryki w 1949 roku, kiedy czasach powojennych miało miejsce tak wiele innowacji technologicznych. Jak możesz sobie wyobrazić, technologia, podobnie jak wszystkie inne, bardzo się zmieniła. Nadzór wideo stał się bardzo wyrafinowany i w miarę rozwoju technologii będzie nadal stawać się coraz bardziej zaawansowany. 

Cechy i zalety CCTV

Telewizja przemysłowa bez wątpienia może przynieść korzyści Twojej firmie bez względu na jej typ (osoba prowadząca działalność gospodarczą, mała firma, duża firma, organizacja taka jak szkoła itp.) dzięki kilku znaczącym cechom.

 

Kamery o wysokiej rozdzielczości

Wysoka rozdzielczość kamer pozwala uchwycić nawet najdrobniejsze i bardziej skomplikowane szczegóły z bliska. Jest to przydatne do identyfikacji osób zwłaszcza z dużych odległości.

 

Kamery działające w dzień i noc

Większość z kamer przemysłowych umożliwia widzenie zarówno w dzień, jak i w nocy. Pozwala również zobaczyć materiał zarejestrowany przy złej pogodzie, podczas deszczu czy intensywnych opadów śniegu. Stosowana w kamerach przemysłowych technologia podczerwieni daje dostęp do obrazów, które nie są łatwo widoczne dla ludzi.

 

Rejestratory wideo

Możesz odtwarzać wiele godzin nagrań przechwyconych z powrotem. Możesz również zapisać ten materiał do późniejszego wykorzystania.

Podsumowując systemy monitoringu przemysłowego są nieodzownym elementem budynków użyteczności publicznej, biurowców, sklepów, galerii handlowych, placówek bankowych, ale również prywatnych posiadłości. Jeżeli o CCTV chcesz dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje zawarte na stronie https://www.fonex.pl/kategorie/telewizja-przemyslowa-4.html.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*