Typy złączy do różnych zastosowań

Po wydaniu pieniędzy na nową, potężną pompę i silnik do jej uruchomienia, następną ważną decyzją jest połączenie obu w sposób, który maksymalizuje ich wydajność i chroni je przed normalnym zużyciem.

 

Połączenie wału napędowego i napędzanego byłoby proste, gdyby były idealnie wyrównane, maszyny nie wibrowały, a wały nigdy się nie poruszały. Jednak w prawdziwym świecie przenoszenia mocy sprzęgło elastyczne może uwzględniać wady i dynamikę występujące w większości systemów.

Funkcje złączy 

Podstawową funkcją wszystkich sprzęgieł jest przenoszenie mocy, kompensacja niewspółosiowości i kompensacja ruchu osiowego (ruch końcowy wałów). Czasami sprzęgło jest proszone o pochłanianie wstrząsów lub wibracji. Wybór odpowiedniego sprzęgła zależy od czterech podstawowych warunków niewspółosiowości lub ruchu wału. 

Zastosowanie złączek

  • Produkcja i tłoczenie metali: produkuje osłony złączy, osłony tylne, wsporniki kątowe, zaciski kablowe i wiele akcesoriów metalowych wraz z kolekcją pras wykrawających.
  • Inżynieria Produkcji: Nasz dział Inżynierii Produkcji projektuje i wykonuje najnowocześniejszy proces produkcyjny oraz własny sprzęt do użytku wewnętrznego, w tym narzędzia montażowe do automatyzacji o dużej szybkości oraz sprzęt zrobotyzowany.
  • Montaż: dział montażu zarządza gotowym montażem złączy, a także różnymi dodatkowymi operacjami produkcyjnymi, w tym dłutowaniem, wierceniem, gwintowaniem, frezowaniem, wciskaniem, tulejowaniem, pasowaniem i zwijaniem.
  • Platerowanie: Wewnętrzna galwanizernia nakłada powłoki ze złota, niklu, miedzi, cynku, cyny, chromianów, niklu bezprądowego i powłok anodowych na elementy złącza przed montażem. Korzystając z technologii kontroli, dział galwanizacji sprawdza, czy grubość poszycia, przyczepność i wygląd są zgodne ze specyfikacjami wojskowymi.

Złączki Norgren na zamówienie

Dobór odpowiednich złączek jest niezwykle istotny w celu zapewnienia efektywności oraz sprawności w działaniu danej instalacji. Złączki Norgren są niezawodne pod każdym względem. GP Elektro Automatic to miejsce, w którym znajdziesz wszelkie części przeznaczone do zastosowania w szeroko pojętej automatyce i pneumatyce. Dowiedz się więcej na http://gpautomatic.pl/ i skorzystaj z oferty złączek, zaworów i czujników od producenta Norgren.

 

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*