Dzieci niepełnosprawne w przedszkolu niepublicznym – co trzeba wiedzieć?

Przedszkole niepubliczne z oddziałami integracyjnymi oraz specjalnymi to doskonała opcja dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami. Placówka zapewnia fachową opiekę, a także wsparcie pedagoga specjalnego, psychologa czy logopedy. Dodatkowo podopieczni mogą liczyć na wiele ciekawych zajęć dodatkowych, które wspierają ich rozwój. Poniżej przedstawiamy jak działa taka placówka na przykładzie niepublicznego przedszkola w Tychach. 

Przedszkole niepubliczne w Tychach – placówka dla dzieci niepełnosprawnych

Pierwsza rzecz, jaką musimy mieć na uwadze, to komu dedykowane jest przedszkole niepubliczne z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi. Otóż mogą do niego uczęszczać dzieci z różnymi specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Mowa tutaj między innymi o niepełnosprawnościach sprzężonych, autyzmie, zespole Aspergera, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym, a także niepełnosprawnością ruchową.

Warunki lokalowe

Przedszkole niepubliczne w Tychach jest w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki temu mogą one czuć się tam niezwykle swobodnie, integrować się ze swoimi rówieśnikami, a także uczestniczyć w różnorodnych zajęciach. Ma to bardzo pozytywny wpływ na ich rozwój, a także pozytywnie wpływa na komfort przebywania w przedszkolu.

Zajęcia dodatkowe

W niepublicznym przedszkolu w Tychach z oddziałami integracyjnymi oraz specjalnymi dzieci mogą uczestniczyć w wielu zajęciach, które wspomagają ich rozwój, a także pomagają im rozwijać swoje zainteresowania. W przedszkolu znajduje się między innymi nowoczesna sala gimnastyczna, własna pracownia ceramiczna, plac zabaw oraz ogród zmysłów, czy ścianka wspinaczkowa.

Tak wyposażone przedszkole sprawia, że każde dziecko znajdzie tam coś specjalnie dla siebie, a dzięki temu z radością będzie uczęszczać do placówki. Nie można także zapominać o zajęciach terapeutycznych, które prowadzone są przez doświadczonych terapeutów. Przykładem takiego niepublicznego przedszkola w Tychach jest Akademia Rozwoju Otwarte Okno. Więcej informacji o działalności tego miejsca można znaleźć na stronie: http://www.otwarteokno.edu.pl/strony/2/przedszkole/.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*