Rośliny domowe – które warto mieć w swoim mieszkaniu?

Rośliny w domu stanowią element dekoracyjny. Mają też pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Mogą znaleźć się w każdym pomieszczeniu. Tradycyjnie kwiaty doniczkowe umieszczamy w salonie, sypialni, pokojach dzieci. Świetnie sprawdzą się też w kuchni czy łazience.

Rośliny doniczkowe do sypialni

Rośliny mają duże walory dla naszego zdrowia. W sypialni będą nawilżać powietrze, co pozytywnie wpłynie na jakość naszego snu. W pomieszczeniu najlepiej zdecydować się na kwiaty zielone. Sprawdzą się o wiele lepiej niż kwiaty kwitnące.

Monstera – piękna i modna

Monstera jest kwiatem o niezwykłych liściach. Zalicza się do jednych z najpiękniejszych roślin domowych. Warto zdecydować się na posiadanie jej w swoim domu. Pięknie prezentują się szczególnie duże okazy. Będą wspaniale nadawać się do salonu. Monstery w ostatnich latach zyskały ogromną popularność. Motyw monstery możemy spotkać na ubraniach czy przedmiotach codziennego użytku. Nic dziwnego, liście monstery są bardzo oryginalne i z pewnością przykuwają uwagę.

Popularna paprotka

Paprotka wielu osobom kojarzy się z latami komunizmu. Jednak nadal zdobi wiele domów. Ta roślina domowa ma również wiele zalet dla naszego zdrowia. Ważne jest to, aby nie przestawiać paprotki, ponieważ kwiat źle to znosi. Roślina lubi dużą wilgotność. Świetnym miejscem będzie dla niej na przykład łazienka.

Dracena

Innym bardzo popularnym wyborem wielu osób jest dracena. Dobrze odnajdzie się zarówno w słońcu, jak i półcieniu. Może osiągać do 2,5 metra wysokości (w warunkach domowych). Okazałe rośliny rosną aż do sufitu. Bardzo ważne jest to, aby latem obficie ją podlewać.

Pielęgnacja roślin domowych

Powinniśmy dokładnie znać wymagania roślin, które mamy w domu. Jeśli będziemy właściwie o nie dbać, odwdzięczą się pięknym wyglądem. Należy również pamiętać o tym, że niektóre rośliny są trujące. Nie będą więc odpowiednie do domów, gdzie znajdują się małe dzieci bądź zwierzęta. WIele ciekawych roślin znajdziesz na stronie https://polskieogrody24.pl

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*