Kort tenisowy na własnej posesji – jak zaplanować taką inwestycję

Korty tenisowe to boisko sportowe nie tylko udostępniane jako obiekt komercyjny. Coraz częściej jest to inwestycja przydomowa. Co prawda planowanie, projekt i realizacja takiego przedsięwzięcia jest czasochłonne i kosztowne ale efekt ostateczny jest zadowalający. Od czego zacząć budowę kortu tenisowego przydomowego? Podpowiadamy!

Plan zagospodarowania przestrzennego

Na wstępie musimy zadbać o zagospodarowanie i wydzielenie terenu pod inwestycję. Tutaj konieczne będzie doprecyzowanie wielkości kortu tenisowego. Optymalne wymiary standardowego kortu tenisowego wynoszą około 23,77 m długości i 10,97 m szerokości. Na tym etapie musimy uwzględnić teren do gry i ogrodzenie. Chcąc zapewnić sobie bezpieczeństwo użytkowania terenu, warto mieć na uwadze również montaż odpowiedniej nawierzchni sportowej (w przypadku kortu przyda się mączka ceglana lub nawierzchnie z polipropylenu) ta druga opcja na przydomowe korty tenisowe okazuje się być dużo praktyczniejsza. Szczególnie jeśli chodzi o względy pielęgnacyjne.

Projekt kortu tenisowego i pozwolenia

Po wybraniu odpowiedniej przestrzeni, warto skonsultować się z architektem lub firmą specjalizującą się w budowie kortów tenisowych w celu stworzenia projektu. Projekt powinien uwzględniać wszelkie istotne detale, takie jak rodzaj nawierzchni, ogrodzenie, oświetlenie i ewentualne dodatkowe elementy, np. trybuny. Należy również sprawdzić, jakie wymagania regulacyjne i pozwolenia budowlane są konieczne w naszej lokalizacji. Oferta budowy kortów tenisowych przydomowych i komercyjnych dostępna na stronie: https://sportgrupa.pl/

Finansowanie inwestycji

Budowa kortu tenisowego to inwestycja, która wiąże się z pewnymi kosztami. Warto wcześniej oszacować koszty całego projektu i zastanowić się, jak zamierzamy go sfinansować. Możemy rozważyć różne opcje, takie jak własne oszczędności, kredyt bankowy lub pozyskanie wsparcia zewnętrznego.

Po zakończeniu wszystkich prac, możemy cieszyć się grą w tenisa na swoim własnym korcie. Nie tylko będziemy mieli możliwość regularnych treningów i rozgrywek, ale także stworzymy idealne miejsce do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, aktywnie.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*