Jak (i czy w ogóle) ocieplić garaż płytą warstwową?

Samodzielne docieplenie garażu jak czasochłonne, skomplikowane i nie gwarantuje dobrych rezultatów. Po pierwsze, ciężko wykorzystać w tym celu płytę warstwową. Załóżmy, że mamy już postawione gotowe, blaszane pudło. W jaki sposób mielibyśmy zrealizować ocieplenie z wykorzystaniem płyty warstwowej?

Jedyne, co moglibyśmy zrobić, to przykleić do ścianek trochę styropianu. I tak się zwykle robi. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie. Jeżeli wykonamy to od zewnątrz, i tak musimy ten styropian czymś pokryć. Inaczej jego trwałość pozostawi wiele do życzenia. Z kolei ocieplenie wewnętrzne – choć przez niektórych dopuszczane – nigdy nie będzie tak dobre jak to, które znajduje się po zewnętrznej stronie.

Dlatego najlepiej rozważyć postawienie nowego, nowoczesnego garażu. Nie tylko zaoszczędzimy czas i pieniądze, ale również mamy pewność, że zastosowane zostaną najlepsze, możliwe rozwiązania. Dzisiaj na warsztat weźmiemy garaże tynkowane Piotr (https://www.piotr.com.pl/). Są różne rodzaje garaży, jednak ten korzysta właśnie z systemu płyt warstwowych

Sekret tkwi w systemie warstwowych ścian

Ściany warstwowe pozwalają zaoszczędzić na grubości. Równocześnie ich wypełnienie poliuretanowe lub styropianowe (zwane rdzeniem) pozwala osiągnąć pożądane właściwości termoizolacyjne. Zewnętrzna warstwa wykonana jest z blachy ocynkowanej, specjalnie powlekanej, która doskonale zabezpiecza przed włamaniem. Równocześnie jest mocniejsza od tradycyjnej ściany, zatem możemy wewnątrz zastosować specjalistyczny system haków – zawieszeń. Wtedy nasza przestrzeń użytkowa będzie znacznie większa (mimo, że fizycznie garaż pozostanie tych samych rozmiarów).

Korzyścią wynikającą z postawienia całkiem nowego garażu jest możliwość dostawienia wygodnej bramy segmentowej. Bramy Piotra dostępne są w bogatej palecie kolorów, dzięki czemu niezależnie od wyglądu (koloru) tynku, na jaki zdecydowaliśmy się podczas zamówienia, każdy dobierze coś dla siebie.

Na koniec wspomnieć należy, że wśród dostępnych modeli dostępne są między innymi garaże Duo-Antica oraz Quatro-Classic. Są to modele wielokrotnie sprawdzane przez klientów, wysoko oceniane oraz posiadające niezwykle eleganckie profile. Z powodzeniem nadają się do sąsiadowania ze wszystkimi, również z bardziej ekskluzywnymi nieruchomościami. Można zaryzykować stwierdzenie, że to najlepszy garaż na polskie warunki.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*