Drewno na ścianę w pokoju dziecka – czy to dobry pomysł?

Urządzanie pokoju dziecka często jest wyzwaniem dla rodziców. Pokój ten musi być bezpieczny, praktyczny, a także oczywiście wizualnie przyjazny dziecku. W zależności od wieku pociechy aranżacja dziecka ulega zmianie. Są jednak elementy, które bez względu na wiek dziecka zawsze będą dobrym wyborem. Jednym z nich jest drewno na ścianę. Dlaczego? Zapraszamy do artykułu!

Panele dekoracyjne z drewna

Przede wszystkim urządzając pokój dziecka, przestrzeń należy zaaranżować tak, aby była ona bezpieczna dla dziecka, a także, aby pobudzała jego kreatywność i chęć poznawania świata. Do pokoju dziecięcego warto wprowadzić elementy naturalne, takie jak na przykład drewno. Surowiec ten cudownie ociepla pomieszczenie i uspokaja. Oczywiście mamy na myśli produkty z drewna, które nie są zamalowane farbą, a w których widać naturalną strukturę i słoje drewna. Ponadto w pokoju dziecięcym świetnie sprawdzą się panele dekoracyjne z drewna, po których można rysować kredą. Panele te pokryte są farbą tablicową. Takie rozwiązanie będzie świetne dla dzieci, które uwielbiają rysować i które ku boleści rodziców, czasem rysują po ścianach.

Hexagon drewniany to świetny wybór

W ofercie sklepu Skotiwood (https://skotiwood.pl/) dostępne są niezwykłe panele ścienne o kształcie heksagonu. Niniejsze panele dekoracyjne mają piękny geometryczny kształt, który świetnie wkomponuje się w pokój dziecka (kojarzą się z klockami, puzzlami itp.). Można montować je punktowo lub dowolnie łączyć panele i tworzyć ciekawe wzory na ścianie. Niniejsze hexagony drewniane dostępne są w wersji pokrytej farbą tablicową, o której wcześniej wspomniano. Hexagon drewniany to świetny wybór do pokoju każdego dziecka i nie tylko. To piękna i nowoczesna dekoracja, która ożywi i ociepli każde wnętrze.

Drewniane dodatki – co warto wybrać?

Warto również nadmienić, że drewniane meble i dodatki wyglądają również po prostu pięknie. W wersji naturalnej, pokrytej jedynie bezbarwnym lakierem zabezpieczającym, będą bardzo uniwersalnym elementem pokoju – bez względu na wiek dziecka. Pięknie będą wyglądać drewniane krzesełka, biurko, szafki, a także drewniane łóżko (również to piętrowe). Drewnianymi dodatkami wartymi uwagi są ramki na zdjęcia oraz do obrazów, a także drewniane doniczki i figurki dekoracyjne/zabawki.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*