Podnośniki dla niepełnosprawnych

Opieka nad osobą niepełnosprawną nie jest łatwym zadaniem i bez pomocy specjalistycznych urządzeń takich jak windy dla niepełnosprawnych czy platformy dla dla niepełnosprawnych opiekunowie i terapeuci są narażeni na urazy kręgosłupa związane z podnoszeniem swoich podopiecznych. Dziś praca specjalisty czy opiekuna może być znaczenie łatwiejsza także dzięki podnośnikom dla niepełnosprawnych osób.

Podnośnik dla niepełnosprawnych, a opieka nad osobami chorymi

Zabiegi higieniczne, transportowanie chorej osoby czy same zabiegi rehabilitacyjne wymagają podnoszenia osoby niepełnosprawnej, co stanowi spore obciążenie dla układu kostnego opiekuna, który bardzo często nie ma do pomocy drugiej osoby. Sporym ułatwieniem są podnośniki dla niepełnosprawnych, dzięki którym zabiegi przy chorych czy niepełnosprawnych osobach stają się o niebo łatwiejsze.

Zalety podnośnika dla niepełnosprawnych

Opiekun czy terapeuta nie musi już używać siły swoich mięśni, ponieważ chorego podnosi za niego urządzenie, które ma nawet 250 kilogramów udźwigu, dzięki czemu nadadzą się dla każdego pacjenta.

Podnośniki umożliwiają transport pacjenta w pozycji stojącej lub siedzącej, w zależności od rodzaju, najczęściej jednak podnośnik umożliwiający transport pacjenta w pozycji pionowej jest też wyposażony w siedzisko umożliwiające transport w pozycji siedzącej.
Wysokość podniesienia jest regulowana przez mechanizm elektryczny, a jej zakres, w zależności od urządzenia, wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu centymetrów. Podnośniki dla niepełnosprawnych są przede wszystkim wykorzystywane w domach opieki, szpitalach, hospicjach itp. Często jednak na zakup podnośników decydują się również rodziny, w których znajduje się osoba niepełnosprawna.

Cena podnośnika dla niepełnosprawnych

Bez wątpienia największy wpływ na nią ma specyfikacja techniczna i zakres możliwości podnośników. Im większy udźwig, im lepsze mechanizmy, im większy zakres wysokości podniesienia bądź rozstawu ramion podnoszących, tym więcej przyjdzie nam za podnośnik zapłacić. Oczywiście wpływ na ceny podnośników dla niepełnosprawnych ma również ich marka, często jednak za marką stoi konkretna jakość. W wysokiej jakości podnośniki dla niepełnosprawnych osób inwestują przede wszystkim te placówki, w których będą one bardzo często wykorzystywane, nie tylko jako urządzenia transportowe, ale też umożliwiające wykonywanie zabiegów higienicznych i medycznych. Więcej o podnośnikach przeczytać można na stronie https://www.windydlaniepelnosprawnych.com.pl/podnosniki-dla-niepelnosprawnych

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*