Urządzamy salon w industrialnym stylu!

Nowoczesne dekoracje do salonu

Styl industrialny coraz mocniej zakorzenia się w naszych sercach, a szczególnie tych osób, które posiadają artystyczną duszę. Duże przestrzenie, a także nowoczesne dekoracje do salonu sprawiają, że styl industrialny jest wręcz pożądany w naszych pokojach gościnnych. Jak więc urządzić salon w tym wyjątkowym i ciekawym stylu? Z chęcią Ci podpowiemy!

Jaki jest styl industrialny?

Jaki jest styl industrialny? Niewątpliwie wyjątkowy i urokliwy. Swoje początki miał on w Nowym Jorku w latach 50. XX wieku, kiedy to budynki przemysłowe zaczęły być gospodarowane na budynki mieszkalne. Te niebanalne rozwiązanie w pierwszej kolejności pokochali artyści, a za nimi poszli już niemal wszyscy. Chcąc urządzić salon w tym stylu koniecznie postaw na biel, brązy i szarości. Świetnie sprawdzą się również lustra, które optycznie powiększą przestrzeń. Jeśli posiadasz duże okna – zostaw je takie, jakimi są, bez zbędnych zasłon i firan. Postaw również na metalowe akcenty. Nogi od stołów, kanap, a nawet całe, metalowe szafki będą wyglądać obłędnie w tego typu wnętrzu! Pamiętaj jednak, że styl industrialny najlepiej pasuje w pomieszczeniach, które mają wysokie sufity – nadaje mu to tego wyjątkowego charakteru.

Akcesoria dekoracyjne do salonu

Nowoczesne dekoracje do salonu

Nowoczesne dekoracje do salonu w stylu industrialnym powinny być ściśle związane z jego charakterem. Przede wszystkim skup się na oświetleniu. Koniecznie postaw na duże lampy podłogowe. Uzupełnią one minimalistyczny styl, a także oświetlą Twój salon w przyjemny sposób. Zadbaj również o detale takie jak gazetniki czy ramki na zdjęcia – najlepiej aby były one wykonane z metalu. Klimatu dodadzą również lampiony z dużymi świecami. Akcesoria dekoracyjne do salonu, takie jak koce i poduszki dobieraj również rozsądnie. Kolorystyka może tutaj wiele zdziałać! Pamiętaj także o tym, że styl industrialny kocha cegłę. Jeśli nie masz jej w swoim salonie, warto wybrać tapetę imitującą ten motyw.

Akcesoria dekoracyjne do salonu w wyjątkowych stylach znajdziesz pod adresem https://wnetrzarskie.pl/pl/c/Salon/219.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*