Wyposażamy własny salon kosmetyczny: jak wybrać pokrowiec kosmetyczny?

pokrowiec na fotel kosmetyczny różowy

Pokrowce na fotele kosmetyczne są niezbędnym wyposażeniem każdego salonu kosmetycznego, czy to zajmującego się mani i pedicurem, czy zabiegami pielęgnacyjnymi na ciało i twarz. Jak wybrać odpowiedni pokrowiec kosmetyczny?

Charakterystyka pokrowców kosmetycznych

Pokrowce kosmetyczne są wykonane zazwyczaj z materiałów o wysokiej gęstości nieco elastycznych. Brzegi pokrowca wykończone są gumką tak, aby pokrowiec stabilnie trzymał się na fotelu. Często pokrowce wykonane są z froty. Kupując należy zwrócić uwagę na to, czy materiał może być prany w wysokich temperaturach, bo tylko one zapewnią odpowiednią higienę pokrowca.

Rodzaje pokrowców kosmetycznych

Na rynku spotkać możemy wiele typów pokrowców kosmetycznych. Przede wszystkim wyróżniamy pokrowce na tradycyjne fotele kosmetyczne, jak i te z dzielonymi nogami. Wśród pokrowców znajdziemy zarówno pokrowce na taborety składające się z jednego elementy, jak i pokrowce złożone z wielu elementów na siedzisko oparcie i zagłówek.

Funkcje pokrowca kosmetycznego

Pokrowiec kosmetyczny chroni fotel przed zabrudzeniami. Nie chcemy wymieniać co chwile drogich foteli na nowe. Inną funkcją jest ta higieniczna, nie możemy ściągnąć tapicerki pokrowca, żeby go wyprać, pokrowiec możemy natomiast spokojnie prać, tak często jak to możliwe. Również w zanadrzu możemy mieć kilka pokrowców, żeby je wymienić w razie awarii.

Jak wybrać odpowiedni pokrowiec kosmetyczny

Pokrowiec powinien być dobrany ściśle do rodzaju fotela. Jeżeli mamy taboret rodeo, kupmy pokrowiec dedykowany do takiego rodzaju fotela, a nie dla klasycznego taboretu, gdyż taki pokrowiec nie będzie dobrze utrzymywał się na siedzisku.
Szukając idealnego pokrowca na fotel oprócz wskazania dokładnie modelu jaki potrzebujemy, warto poszukać również odpowiedniego materiału, które zapewni wysoki standard higieny. Szeroką ofertę pokrowców na fotele kosmetyczne znajdziecie na stronie https://anilon.pl/content/24-pokrowiec-na-fotel-kosmetyczny

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*