Wytrzymała podłoga drewniana – czyli jaka?

wytrzymała podłoga drewniana
wytrzymała podłoga drewniana

Robiąc remont staramy się zainwestować w jak najlepsze materiały, które będą bardzo odporne na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i nie tylko. Wybieramy farby, które są zmywalne, kupujemy wysokiej jakości meble, które posłużą nam przez długi czas. I przychodzi czas na wybranie wytrzymałej podłogi drewnianej. Na jaką powinniśmy postawić i jakie warunki powinna ona spełniać?

Dlaczego powinniśmy zdecydować się na drewno?

Drewno towarzyszy człowiekowi od zawsze. To właśnie z tego materiału stawiano pierwsze domy. Samo drewno wykorzystane w aranżacji wnętrza powoduje, że odczuwamy ciepło. Nie chodzi tutaj o ciepło termiczne, ale o wizualne. Podłoga drewniana nigdy nie wyjdzie z mody, zawsze będzie na topie i zawsze będzie królowała w wystrojach wnętrz. Co więcej, idealnie pasuje zarówno do skandynawskiego stylu, jak i do modernistycznego czy glamour.

wytrzymała podłoga drewniana

Jaka powinna być wytrzymała podłoga drewniana?

Jak można się domyślić wytrzymała podłoga drewniana powinna być przede wszystkim odporna na różnego rodzaju czynniki. Montując ją w domu musimy zwracać uwagę na zabrudzenia pochodzące często z powodu rozlania napoi, upuszczenia jedzenia czy ubrudzenia podłogi błotem lub innymi elementami. Często zdarza się tak, że coś nam po prostu upada na podłogę. Wytrzymała drewniana podłoga nie powinna przez to mieć żadnych zarysowań czy innych uszczerbków. Dlatego też taka podłoga powinna być wykonana z wytrzymałych materiałów. Świetnym przykładem tego rodzaju posadzki są podłogi Venifloor, które wykonane są z płyty HDF (więcej przeczytasz tutaj: http://www.venifloor.com/). Warto podkreślić jednak, że posadzki wykonane z drewna Venifloor są o ponad 40% twardsze aniżeli dębowa deska warstwowa.

Wytrzymała drewniana podłoga oprócz cech, które wpływają na jej niesamowitą odporność powinna być również przede wszystkim estetyczna, ale i łatwa w montażu. Przytoczona wcześniej firma stosuje zamek szybkiego montażu, dzięki czemu w szybki sposób można zamontować podłogę, a co najważniejsze – bez użycia kleju.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*