Wentylatory mechaniczne sposób na poprawę wentylacji

Wadliwa wentylacja w bloku mieszkalnym to częsty problem. Efektem źle działającej wentylacji jest zaduch, zaparowane okna, wdmuchiwanie zimnego powietrza do mieszkania. Kuchnia i łazienka to zwykle pomieszczenia w których można najczęściej zaobserwować problem z wentylacją.

Jak poprawić wentylację?

Naturalnym sposobem poprawy wentylacji w mieszkaniu jest przede wszystkim częste wietrzenie. Jednak nie zawsze można sobie na nią pozwolić, zwłaszcza w sezonie jesienno zimowym. Jednym ze sposobów poprawy wentylacji jest montaż wentylatorów mechanicznych i czerpni ściennej z przepustnicą. Taki zestaw może usprawnić działanie wentylacji i wymusić cyrkulację powietrza. Czerpnia ścienna z przepustnicą będzie w tym przypadku pełnić rolę “wyrzutni” nagromadzonego zanieczyszczonego powietrza. Więcej elementach tworzących system wentylacji dowiesz się tutaj: www.thermo.com.pl

czerpnia wentylacyjna na ścianę

Solidny wentylator przemysłowy

Do zastosowań przydomowych godnymi polecenia są wentylatory mechaniczne zwane także przemysłowymi. Chcąc zdecydować się na taką inwestycję najlepiej przeczytać o tym jak działają tego typu wentylatory i gdzie warto je montować. Myśląc o wentylatorach mechanicznych trzeba pamiętać o tym, że muszą charakteryzować się dużą mocą i nienaganną pracą silnika. Bowiem montaż takiego wentylatora jest dość skomplikowany i czasochłonny w związku z czym warto kupić wentylator, który zwyczajnie posłuży nam na wiele wiele lat. Szukając idealnego rozwiązania dobrym wyborem okazują się być specjalistyczne wentylatory firm ebm papst– wiodącego niemieckiego producenta. Wybierając  wentylatory ebm papst możemy mieć pewność, że zakupimy sprzęt  który posłuży nam na długie lata.

Wentylacja mechaniczna to nie tylko urządzenie, które jest w stanie zapewnić dobrą wymianę powietrza w domu, ma takie wiele innych zalet. Dzięki niej jesteśmy w stanie zastosować rekuperację czyli w praktyce zmniejszyć straty ciepła wynikające z wentylacji pomieszczeń. Dodatkowo przy wentylacji mechanicznej sami możemy ustalić jaką chcemy mieć temperaturę w pomieszczeniu dzięki automatycznemu sterowaniu.

 

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*