Jaki monitor powinien mieć fotograf?

Choć fotografia istnieje już od ponad stu lat nadal branża ta prężnie się rozwija, a firmy specjalizujące się właśnie w tej dziedzinie ciągle rywalizują ze sobą o sprzęt i nowoczesną technikę. Jednakże bardzo niewiele osób – zawodowych fotografów, pasjonatów grafiki czy zupełnych amatorów i początkujących – poświęca jakąkolwiek uwagę monitorowi, na którym pracują, a jak się okazuje, jest to bardzo istotny czynnik podczas wykonywania różnorakich prac związanych z edycją zdjęć, tworzeniem grafik oraz drukowaniem. Specjalistyczne monitory dla fotografów mają znacznie większy wpływ na zapewnienie bezproblemowej pracy niż może nam się to wydawać. Jakie dokładnie powinni być najlepsze monitory dla fotografów i innych artystów, które spełnią wszelkie wymagania, jakie dotyczą edycji i wydruku fotografii oraz grafik?

Rozmiar monitora dla fotografa

Standardowe monitory, z jakimi na co dzień można spotkać się w typowym domu albo w biurach, posiadają około 20 cali. Jednak ekrany dla fotografów i grafików powinien być oczywiście znacznie większy. Eksperci polecają decydować się na co najmniej 27 cali, a najlepiej, aby takie ekrany miały ponad 30. Dlaczego tak jest? Przeglądanie obrazów na większym ekranie pozwala dostrzec więcej niedoskonałości, ale tak duży monitor pozwala je także łatwo i szybko wyeliminować w programie graficznym – duża powierzchnia robocza pozwala na korzystanie ze sporej liczby okien, co znacznie poprawia wydajność pracy. Monitory dla fotografów wysokiej jakości można znaleźć na https://notopstryk.pl/pl/c/Monitory/498.

Odległość

Istotną sprawą jest także… odległość, która dzieli monitor od użytkownika. Specjaliści i lekarze ustalili najlepszą odległość, jaką każdy użytkownik komputera powinien wziąć pod uwagę, zatem Idealna odległość jest 1,5 większa w stosunku do rozmiaru ekranu. To oznacza, że jeśli korzystamy z większe monitora powinniśmy znajdować się dalej od niego. Odpowiednia odległość od ekranu powinna być wystarczająca by, zarówno, swobodnie przeglądać treści oraz wykonywać swoją pracę – wykonywać grafiki czy obrabiać i przeglądać zdjęcia – ale także i zapewnić wysoki komfort.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*