Czy kredyt hipoteczny to jedyny sposób na zakup mieszkania?

dom

Wielu młodych ludzi boi się wejścia w dorosłość. Równa się to z dodatkowymi obowiązkami, mniejszą ilością czasu wolnego, no i przede wszystkim kredytem hipotecznym. Jednak, nie zawsze tak musi być. Istnieje wiele możliwości, które pozwolą nam na normalne funkcjonowanie bez obarczania się kredytem, który może się ciągnąć za nami przez długie lata naszego życia. Sprawdź jakie są alternatywy dla osób, które nie chcą zaciągać długu w banku.

Wynajem

Prawdopodobnie najprostsza forma posiadania mieszkania. Płatność rachunków nie leży w naszej gestii, ponieważ nie jest to mieszkanie własnościowe. Co dla niektórych może być zaletą, a dla innych wadą. Jedynym ograniczeniem może być dla nas umowa na określony czas najmu. Nigdy nie wiemy czy osoba wynajmująca nie zakończy z nami współpracy po kilku czy kilkunastu latach. Wówczas ponownie musimy szukać miejsca do życia.

Mieszkania komunalne

To idealne rozwiązanie dla osób, które posiadają stałe dochody (umowy o pracę na czas nieokreślony). Należy jednak pamiętać, że liczba mieszkań komunalnych z gminy jest znacznie ograniczona, dlatego należy się zapisać na dobry parę lat przed, aby liczyć na sukcesywny koniec sprawy. Po zapisaniu się jesteśmy wpisani na listę oczekujących. Często dochodzi do sytuacji, że ludzie rezygnują i nasza kolejka przesuwa się do przodu, dzięki czemu nie musimy czekać już tak długo.

mieszkanie

Mieszkania socjalne

Przysługują one tylko osobom, które tego potrzebują. Najwięcej szans na odzyskanie tego typu mieszkania są zubożałe rodziny z dziećmi, które nie mają się gdzie podziać. Jest to pewien rodzaj pomocy. Niestety ilość mieszkań socjalnych jest ograniczona, a zakwalifikować się mogą tylko najbiedniejsze rodziny, samotnie wychowujące matki czy ojcowie.

Opinie Apklan

Nie zawsze jednak wszystko dzieje się po naszej myśli, a kredyt hipoteczny może okazać się koniecznością. Warto jest wówczas zainwestować swoje pieniądze w nowe budownictwo, które zapewnia wysokiej jakości lokale mieszkalne. Opinie Apklan pomogą nam w znalezieniu właściwego dewelopera. Rynek mieszkaniowy jest aktualnie często aktualizowany, dlatego tak istotne jest, aby zaczerpnąć odpowiednich opinii na temat konkretnych deweloperów z branży.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*